ZN.SK
Harry Potter 5 ilustrovaná edícia

Vychádza ilustrovaný Harry Potter 5 A Fénixov rád Jima Kaya

Už sú to roky, čo si mohli zberatelia Harry Potter tematiky a zaujímavých edícií knih kúpiť a pozrieť najnovší ilustrovaný výtlačok…

Dočkali sme sa. Už sú to roky, čo si mohli zberatelia Harry Potter tematiky a zaujímavých edícií knih kúpiť a pozrieť najnovší ilustrovaný výtlačok slávneho britského ilustrátora Jima Kaya. Po dlhých rokoch pokračuje séria ilustrovaných kníh o čarodejníkovi Harry Potterovi, ktoré sú jedinečné obsahom, ale najmä dôslednosťou každej ilustrovanej stránky. Pôvodne vychádzali knihy každý rok po sebe. Už štvrtý diel si však žiadal dlhší čas a narušil pravidelnosť v predvianočnom období. Piaty to prepískol poriadne. Čakali sme totiž od roku 2019 a zrejme aj bolo na čo.

Harry Potter 5 A Fénixov rád a dlhé čakanie

Štvrtý diel je totiž výraznejšie hrubší už v pôvodnej textovej verzii a keďže obsahovo je aj počet ilustrovaných strán prispôsobený originálu, pripočítame aj fakt, že samotná ilustrovaná obsahuje aj pôvodný text. Vlastníkom práv pôvodného originálu v slovenskom znení je vydavateľstvo IKAR a tak aj v tomto vydavateľstve pochopiteľne vychádza edícia ilustrovaných vydaní. Harry Potter 5 A Fénixov rád je pomerne hrubá kniha v pôvodnej verzii. O niečo menšia ako diel štvrtý.

Harry Potter 5 ilustrovaná edícia

V prípade ilustrovaných edícií je 4. diel Ohnivá časa 464 stranovou hrubou knihou, pre kvalitný lakovaný papier aj dosť ťažkou. V roku 2022 sa teda dočkáme Fénixovho rádu, ktorý však prinesie ešte výraznejšiu váhu a aj počet strán. Bude ich totiž až 576. Novinkou však je aj to, že spoluautorom piateho dielu je Neil Packer. Pre jediného ilustrátora to tak musela byť poriadna makačka.

S dátumom vydania 18. októbra však vieme aj ďalšiu novinku. Cena papiera na trhu výrazne stúpla (lepenka, z ktorej sa vytvára tvrdá väzba svojho času enormne) a ak si vezmeme, že toto vydanie knihy je naozaj ťažké a rozsiahle, nemožno sa čudovať, že jeho cena je 49,90 EUR v základnej uvádzanej cene. V predpredaji na BUX.sk je kniha za 38,92 EUR. Papier tejto knihy je dokonca z tých drahších, pretože nikto nechce pozerať na krásne ilustrácie na nekvalitnom papieri.

Záležitosť zberateľov a fanúšikov

Séria kníh od Jima Kaya je zaujímavá tým, že je v skutočnosti rovnakým príbehom o Harry Potterovi s rovnakým textovým znením, no výrazne obohateným o vizuálny zážitok. Veľakrát uberajúci sa originálnou fantáziou neovplyvnenou filmom. Situácie v knihe tak môžu byť iné ako tie, ktoré poznáme z filmu. Ilustrácie vychádzajú z knižného príbehu a nesú nezameniteľný podpis Jima Kaya. Ilustrácií je tam množstvo a tak sa nemožno čudovať, že v tomto väčšom formáte knihy má priestor aj vizuálna aj textová časť.

Ako zaujímavá edícia, vydanie iné od pôvodnej bežnej verzie, je všade vo svete séria zberateľským artiklom. Ideálne nechytaná, nepokrčená, celkom nová v celofáne, vyťahovaná len príležitostne. Ako ťažká kniha väčšieho formátu totiž nie je bežnou literatúrou do tašky, alebo pre čítanie pred spaním. Vyžaduje si stôl, vhodný priestor a aj listovanie strán s ohľadom na váhu a obsah. Naposledy sme mali príležitosť kúpiť si bežné vydanie, ale v iných obálkach vydaných pri príležitosti 20. výročia Harryho Pottera a predtým sme mali možnosť vidieť starší komplet v červenej kazete.

Vývoj ceny knihy Harry Potter 5: Fénixov rád – ilustrovaná edícia

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu