Mafiáni v Neapole chcú tiché sanitky, pletú si ich s políciou

Mafiáni v Neapole chcú tiché sanitky, pletú si ich s políciou

Že môže niekomu prekážať húkanie sanitiek, sa dá prirovnať ku Kocúrkovu. Asi každý má z princípu toleranciu voči sanitkám, ktoré húkajú nie preto, že majú sirénu, ale preto, aby upozorňovali na nutný voľný priechod a pozornosť chodcov či iných prekážok na ceste. Sanitky zachraňujú životy, alebo majú inú mimoriadne dôležitú misiu, ktorej laik z ulice nemusí správne rozumieť.

obrázok talianskej sanitky, ilustračná snímka

Mafiánom vadia sanitky. Ich sirény plašia dílerov

Vodiči sanitiek a nemocnice v talianskom meste Neapol však podľa medializovaných informácií dostávajú vyhrážky. Miestna mafia má totiž zo sanitiek strach. Ich sirény strašia dílerov drog a inú škodnú, ktorá v meste operuje. Vyhrážky sa dejú aj priamo v ulici. Neapolská Camorra má údajne problémy so sirénami a kým systém práce polície môže byť predvídateľný, so sanitkami nepočítajú. Díleri nedokážu rozoznávať sirény a tým stúpa ich agresivita.

Zo strachu o vlastný život a prejazdnosť cesty tak vodiči sanitiek zapínajú sirény až keď opúšťajú miesto naloženia pacienta a konkrétne štvrte. Výrazne sa má táto situácia dotýkať štvrtí Traiano alebo Sanitá. Talianska mafia má pritom v niektorých lokalitách Talianska silnú tradíciu, o čom vieme už z nespočetne mnohých filmov, románov, literatúry faktu (napríklad o Ndrangheta, alebo ďalšie zločinecké skupiny) aj dokumentov. Camorra je známy pojem a jej zakorenenie do mesta je tak hlboké, že celý tento problém je síce medializovaný, najmä vďaka britskému denníku Times. Reálne riešenie však v samotnom meste mať nebude. Respektíve tak skoro mať nebude.

Pozrite aj: The Times

Ohodnoťte článok post

Roman Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.