ZN.SK
Bratislava 12. september, protesty prisťahovalci

V Bratislave polícia, Ukáž srdce, aj zrazy proti prisťahovalcom

Akcia Ukáž srdce sa snažila o pochod za porozumenie a humánnosť. Nehumánny tým pádom bol pochod za protichodné záujmy na Námestí SNP.

Zľavy na wellness pobyty

Deň 13. september bude stáť nemalý peniaz. V našej hlavnej metropole boli v pohotovosti polícia aj ťažkoodenci. Hlavný dôvod bola akcia Ukáž srdce s logom srdca a dvoch rúk, ktorú si spolupatrične pripínali na hruď mnohí tí, ktorí prišli vyjadriť svoj postoj za humánnosť. Akcia, ktorá mala byť v kontraste s aktuálne veľmi často mimo masové médiá medializovanými negatívnymi informáciami o utečencoch, priniesla hudobné vystúpenia aj nejaký ten príhovor.

Bratislava 12. september, protesty prisťahovalci

Polícia však ostro sledovala najmä stretnutie odporcov prisťahovalcov, ktorí sa sústredili na SNP. Aj keď sa o to viacero organizácií snaží a pozornosť fotografov mimo polície na tomto stretnutí pútali zelené zástavy Slovenskej pospolitosti, v skutočnosti na tomto stretnutí bolo aj množstvo bežných ľudí, celkom obyčajných Slovákov, aj ľudí, ktorí si odžili v Egypte a majú tak svoj názor na mentalitu severoafrických krajín.

Bratislava 12. september, protesty prisťahovalci

Bratislava 12. september, protesty prisťahovalci

Na Námestí SNP sa mobilizovalo najviac polície a nad miestom prelietavala aj súčasná policajná pýcha v podobe vrtuľníka. Polícia pochopiteľne nič nechcela podceniť, keďže sa v meste súčasne konali dve názorovo protichodné stretnutia.

Bratislava 12. september, protesty prisťahovalci

Kým médiá a spoločnosť na druhej strane s odznakmi srdiečka a porozumenia budú zhromaždenie na SNP opäť profilovať ako zhromaždenie extrémistov, radi by sme dodali, že holých hláv a zelených zástav nebolo tak veľa. Toto miesto bolo stretnutím dokonca hneď niekoľkých skupín, zároveň prišli aj dôchodcovia, bežní ľudia, mladí, rodiny s deťmi. Odrádzala ich možno prítomnosť práve skupín, pre ktoré sa môže polícia skôr rozhodnúť zasiahnuť so stenou a tlačiť, či spacifikovať niekoho aj nevinne… keby sa niečo stalo.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu