ZN.SK
Bomba a ohňostroj

Berlínske úrady: na Silvestra namiesto delubochov viac mazlenia

Nemecká metropola chystá zaujímavú akciu. Chce ňou podporiť počas Silvestra myšlienku, aby ľudia nevychádzali von zapaľovať delobuchy a riskovať tak prsty, či ušné bubienky…

Nemecká metropola chystá zaujímavú akciu. Chce ňou podporiť počas Silvestra myšlienku, aby ľudia nevychádzali von zapaľovať delobuchy a riskovať tak prsty, či ušné bubienky. Berlínske úrady na to idú originálne. Radšej nech sa venujú doma svojim partnerom a polovičkám. Priamo naráža na mazlenie, čiže priamo túlenie sa telo na telo s prejavmi nežnosti. Tým však nepriamo poukazuje aj na možné ďalšie štádium. Príbehy o silvestrovských nociach sú predsa len často zaujímavé a Nemecko nemeckú populáciu jednoducho potrebuje.

ohňostroj

Berlínske úrady chcú viac mazlenia ako delubochov

Berlínske páry dostali zaujímavú inšpiráciu. Miestnu radnicu k tomu vedie aj štatistika. Napriek tomu, že mesto sa spoločne s mnohými inými nemeckými mestami stavia záporne k delobuchom počas Silvestra, i tak sa mestami ozývajú ohlučujúce rany a mimo oficiálnych ohňostrojov aj tie neoficiálne. Cesty, akými sa Nemci dostávajú k silnej pyrotechnike, sú stále v rámci trhovísk v okolitých krajinách, ale aj v rámci internetového predaja. Vysoký počet úrazov, zranení, požiarov a taktiež odpadu po delostreleckej noci ich motivuje k nie príliš bežnému sloganu, ako aj kampani.

Uvidíme v septembri, ako účinná kampaň to bola.

TIP: Ak medzičasom plánujete cestu do Berlína, či iných kútov Európy, pozrite si sprievodcov, mapy, či ďalšie zaujímavé knihy na cestovateľskú tému.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu