ZN.SK
ohňostroj

Krásne ignorovaný zákaz ohňostrojov, petárd a svetlíc v Bratislave

Zákaz ohňostrojov, petárd a svetlíc, ktorý platí od 1. novembra v rámci Všeobecne záväzného nariadenia pre mesto Bratislava, je asi takým zákazom…

Zľavy na wellness pobyty

Zákaz ohňostrojov, petárd a svetlíc, ktorý platí od 1. novembra v rámci Všeobecne záväzného nariadenia pre mesto Bratislava, je asi takým zákazom, aký zakazuje požívanie alkoholických nápojov mladším ako 18 rokov. Hoci prevažujú už o 20:00 počtom oproti dospelým, všetci sa tvária, že o nič zásadné nejde a asi tak je to aj s výbuchmi petárd. Celou Bratislavou sa ozývajú výbuchy už od štvrtej či piatej hodiny.

ohňostroj

Obmedzenia výbuchov mali priniesť pokojnejšiu noc, menej stresujúce obdobie pre domáce zvieratá a pokojnejšiu noc deťom. Petardy a svetlice sa však ozývajú aj počas Vianoc, či medzi sviatkami. O zákaze akoby ľudia nevedeli, alebo ho nepovažovali za problém. Tehotné ženy, starší ľudia, zvieratá a ani tí, koho neteší zvýšený hluk, tak očakávali nemožné. Salva výbuchov neprestáva a naberá na sile čím je bližšia polnoc. Zákaz ohňostrojov a všetkého okolo nich mimo tie odpaľované profesionálmi tak zrejme nemal zmysel. Alebo len nie je známy postih za porušenie „lokálneho zákona“.

Pes rasy naháč vo Vrakuni jedným z prvých utečencov

Psích utečencov bude po tejto noc naozaj veľa. Každý rok sa v útulkoch objaví pes, ktorý v ňom nemá čo hľadať. Ak ho neprejde auto, alebo nezraní pyrotechnika či šok z nej, nie je pravidlom, že psa uchýlia v nejakej domácnosti, kým sa nenájde majiteľ.  Práve v tejto chvíli sme mali možnosť naraziť na zúfalú pani, ktorá prehľadáva celú Vrakuňu. Práve o piatej dúfala, že ešte jej psa nevyľaká hluk tak ako neskôr. Prepočítala sa. Delová rana psa vyľakala, ten sa vytrhol a utiekol tak, že ho nedokáže ani o 19:45 nájsť. Pes rasy naháč v malom oblečku menom Simon, tak zrejme prečká ešte horšie salvy v mraze a vyčerpaný. V tom lepšom prípade. Pre najmenšieho člena bežnej domácnosti niečo nepredstaviteľné.

Ak narazíte na túlavých a vystrašených psov, skúste im poskytnúť domov a pomocou sociálnych sietí nájsť majiteľa. Aj oni budú svojich psov hľadať a vy tak môžete byť súčasťou jedného z pekných príbehov na začiatok roka. Dúfajme, že naozaj len tých pekných.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu