ZN.SK
Umenie na trojici 2017

Umenie na Trojici 2017 spríjemní sobotu v Banskej Štiavnici

Stáva sa tradíciou, že hlavnú letnú sezónu na hlavnom štiavnickom námestí otvára podujatie Umenie na Trojici. Komorné podujatie láka na zaujímavých…

Zľavy na wellness pobyty

Stáva sa tradíciou, že hlavnú letnú sezónu na hlavnom štiavnickom námestí otvára podujatie Umenie na Trojici. Komorné podujatie láka na zaujímavých hostí a aktivity a inak tomu nebude ani v tomto roku.

Už pred obedom sa bude námestím šíriť hudba z vinylových platní v podaní bratislavských DJ Phonotica a DJ RhineFoxa. Neskôr náladu osviežia hudobníci z Funny Fellows, ale aj zaujímavé otvorené debaty. Najprv sa predstaví vydavateľstvo Absynt, zamerané predovšetkým na literatúru faktu a neskôr významný slovenský fotograf Alan Hyža. Zaujímavosťou budú iste aj dve prednášky Pavla Ryšku, v ktorých bude používať staré diafilmy. Prvé pásmo bude určené deťom, ktoré si pozrú rozprávky tak, ako sa kedysi premietali na steny bytov či domov, druhé zase dospelým – a keďže budú spred 60 rokov, nebude chýbať ani agitácia v duchu vtedajšej doby. Zaujímavými ukážkami svojej tvorby a najmä vlastnej foto – techniky sa predstaví Jozef Boroň, ktorý je natoľko verný analógovej fotografii, že si vyrobil vlastný fotoaparát, ktorý na akcii predstaví.

Umenie na trojici 2017

Počas celého popoludnia nebudú chýbať ani iné sprievodné aktivity, ako napríklad tvorivé umelecké dielne pre deti, prezentácia hry scrabble či malý jarmok. Záver podujatia obstará otvorenie výstavy Laca Terena v Galérii Jozefa Kollára, ktorá je partnerom podujatia.

Článok vychádza v spolupráci s mestom Banská Štiavnica, www.banskastiavnica.sk
ZN.SK je hrdým mediálnym partnerom podujatí mesta Banská Štiavnica

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu