Umelé mihalnice, ako sa o nich starať a možné riziká po aplikovaní - Móda

Umelé mihalnice, ako sa o nich starať a možné riziká po aplikovaní

Umelé mihalnice sú u žien čoraz väčším hitom. Každá chce mať svoje riasy husté, dlhé a upravené. Ak vstávate do práce skoro ráno, určite sa vám pred zrkadlom nechce stráviť celú večnosť. Preto sú umelé mihalnice celkom praktickou voľbou. Rozmýšľate aj vy nad touto voľbou skrášlenia? Mali by ste poznať riziká a správnu starostlivosť, aby ostali mihalnice také, aké chcete.

umelé mihalnice

Ako viem, že som u profesionálky?

Základom je sa uistiť, že kozmetička, ku ktorej ste sa rozhodli objednať na umelé mihalnice je skutočne odborníčka. Zistite, či kozmetička používa lepidlo farmaceutickej kvality a pred tým, než ho aplikuje si riasy prezrie. Ak sú vyrobené z plastu alebo sú ťažké na pocit, vyžiadajte si tie najľahšie riasy, ktoré majú. Po tom, čo Vám boli umelé riasy aplikované, najlepší spôsob, ako skontrolovať, či bolo predlžovanie mihalníc vykonané dobre, je vziať špáradlo a riasy si ním prečesať. Ak špáradlo medzi nimi uviazne, mihalnice máte zlepené dohromady. Môže to zapríčiniť trvalú stratu mihalníc a to určite nechce ani jedna z nás. Ak je ale každá riasa oddelená, umelé mihalnice boli aplikované správne a môžete byť spokojná.

Správne umelé na naše prirodzené

Požiadajte svoju kozmetičku, aby umelé mihalnice boli rovnakej hrúbky ako sú Vaše prírodné. Ak sú umelé mihalnice príliš ťažké, môžu riasy poškodiť. Ak je predlžovanie a nasadzovanie umelých mihalníc vykonané nesprávne, môže dôjsť k ich trvalému poškodeniu. Niekoľko rias zlepených dohromady môže zapríčiniť, že Vaše prírodné riasy vypadnú a prídete o niekoľko mihalníc naraz. Ak vytrhnete mihalnicu dvadsaťkrát, málokedy dorastú späť.

Pozor na alergické reakcie

Pri pripájaní umelých mihalníc na horné viečko, musia byť riasy na spodnom viečku správne zakryté kým lepidlo vyschne (a naopak) aby sa riasy omylom nezlepili. Na lepidlo, ktorým sú umelé mihalnice pripojené môžete mať alergickú reakciu, čo môže byť bolestivé a nepríjemné. Najlepšie je si to pred aplikáciou zistiť. Aplikácia alebo odstránenie umelých mihalníc môže poškodiť tie skutočné tak, že ich zlomia alebo sa stanú krehké.

Ako na starostlivosť o umelé mihalnice

  • Nikdy nepoužívajte vodeodolnú riasenku. Na to aby riasy mohli rásť, podklad rias musí byť schopný dýchať.
  • Buďte veľmi opatrní pri používaní kliešťov na mihalnice pretože ich môžu vytrhnúť.
  • Umelé mihalnice aplikované iba do kútiku oka sú populárnym letným trendom pretože kútiky očí zvýraznia.
  • Základom je ich umývať a sušiť a meniť približne každých 6 až 8 mesiacov.


Lucia Absolventka štúdia marketingovej komunikácie, momentálne žijúca v zahraničí s obrovskou vášňou pre cestovanie, nové zážitky a dobré jedlo. K príležitosti písať sa dostala pred pár rokmi v zn.sk. Je to pre ňu relax a zodpovednosť zároveň.