Mihalnice, ako ich správne namaľovať a dotiahnuť do dokonalosti - Zaujímavé novinky ZN.SK

Mihalnice, ako ich správne namaľovať a dotiahnuť do dokonalosti

Samozrejme, aj keď nám chlapi tvrdia, že prirodzene bez líčidiel, vyzeráme najlepšie, všetky vieme, že decentne nanesený make-up a riasenka určite neublížia. Naopak, zvýraznia to, čo je na nás krásne. Maskara, riasenka, či špirála. Je jedno ako ju nazveme, ale základ je s ňou vedieť pekne upraviť naše mihalnice. Naniesť riasenku nie je žiadna veda. Aby sme však mali riasy vždy krásne oddelené, predĺžené a husté existuje pár dobrých tipov, aby boli podľa našich predstáv.

Mihalnice

Čisté mihalnice a vhodná maskara

Ako prvé je potrebné mihalnice zbaviť mastnoty a nečistôt, inak bude maskara držať ťažšie. Okrem toho musí mať riasenka mať správny tvar. Najvhodnejšia je s hustými, krátkymi štetinkami, na konci zašpicatená, ale každá žena si nájde tu svoju. Na kefke špirály nesmie byť príliš veľa farby, aby sa vám riasy nezlepili. Potom to nevyzerá vôbec pekne a vkusne. Ak máte kvalitný výrobok, pri vytiahnutí špirály z náplne je na nej iba potrebné množstvo farby. Maskara musí byť čerstvá. Keď farba začína schnúť a drobiť sa, treba doplniť náplň alebo kúpiť novú.

Použite klieštiky a začnite nanášať

Pred každým nanášaním riasenky použite klieštiky na mihalnice. Priložte ich a stlačte cca 10 krát. Podržte asi 5 sekúnd. Postup môžete ešte raz zopakovať. Následne mihalnice jemne upravte prstami. S farbením začnite v strede mihalníc. Najprv začiernite mihalnice smerom k vonkajšiemu kútiku oka a potom smerom k vnútornému kútiku. Mihalnice farbite vždy od korienkov ku koncom. Nechajte farbu trocha uschnúť, následne ich pretrite ešte raz. Poprípade pretrite už len končeky rias alebo vlásky pri vonkajšom kútiku oka. Čistou kefkou na riasy mihalnice prečešte. Ak nemáte po ruke špeciálnu kefku, použite starú a vysušenú riasenku. Následne namaľujte aj spodné mihalnice.

Pár tipov pre uľahčenie

  1. K horným riasam sa najľahšie dostanete tak, že mierne nadvihnete hlavu.
  2. Naopak pri maľovaní dolných trochu skloňte hlavu.
  3. Mihalnice budú pôsobiť hustejšie ak nanesiete čiernu kajalovú tesne pod mihalnice.
  4. Ak chcete docieliť výraznejšie a dlhšie mihalnice, naneste ešte jednu vrstvu riasenky a celý postup opakujte, ale opatrne. Málo je niekedy  viac.
  5. Každý večer mihalnice starostlivo odličujte, prípadne ošetrujte bezfarebnou maskarou s obsahom oleja, proteínu či keratínu.

Lucia
Lucia Som študentkou marketingovej komunikácie, písanie ma bavilo už od mala. Rada cestujem, čítam knihy, milujem zábavu a dobré jedlo.
Viac:
Vodič MHD a interiér autobusu v MHD
Keď si vodič bratislavskej MHD spraví vychodňarsku diskotéku v buse

Falošný magazín a facebook reklama
Vo Facebook reklame aj podvodníci: hlásia, že ste vyhrali

muzikál La La Land
Obľúbený muzikál La La Land nominovaný na Oscara

Zavrieť