Manikúra a starostlivosť o nechty: Trendy nechtov na jeseň 2022

Manikúra a starostlivosť o nechty: Trendy nechtov na jeseň 2022

Jesenná manikúra 2022 je o slobode sebavyjadrenia. Najlepšie trendy a novinky manikúry v jesennom období sú kombináciou kontrastov, vytrvalosti v štýle minimalizmu a k prelínaniu pestrých farieb. Ostatné je na Vás!

Populárne tvary nechtovej platničky

Krátky štvorec. Fanúšikom klasiky určite sa bude páčiť táto verzia. Krátke nechty so štvorcovou špičkou sú pohodlné, jednoduché a elegantné. Nechty mandľového tvaru. Tento tvar zdôrazní eleganciu vašich prstov. Zaoblené nechty po oboch stranách sú veľmi praktické a univerzálne a patria medzi top nechty tohto ročného obdobia.

Krátke zaoblené nechty. Mottom módnych trendov manikúry na jeseň 2022 je pohodlie. A to z dôvodu, že jeseň je tiež dobrým obdobím pre aktívny oddych, počas ktorého môžu dlhé a ostré nechty zavádzať.

Čo zostáva nezmenené a v trendoch?

 • Prirodzená alebo nude manikúra – s lesklým a matným povrchom;
 • Francúzska manikúra – klasická a improvizovaná (viacfarebná, trblietavá);
 • Ombré, najmä v technike „baby boomer“;
 • nail art v štýle „minimalizmu“.

Táto sezóna je sezónou odvážnych kombinácií od internétového obchodu makeup.sk. Manikérky navrhujú kombinovať zlato s pokojnými farbami. Najlepšie sa navzájom kombinujú nudové a zlaté odtiene. Zlato priťahuje väčšiu pozornosť, keď je umiestnené na béžovom, bielom alebo svetlo ružovom pozadí. Nude manikúra je veľmi jemná a elegantná. Harmonicky sa spája s rôznymi líniami .

Francúzska manikúra nie je len svadobnou manikurou, ale aj módnou a nezvyčajnou na každý deň. Najmä preto, že večná klasika zostáva v trende počas roka. Dámy si teraz obľúbili francúzsku manikúru v rôznych farebných odtieňoch. Špičky nechtov zdobia odtieňom, ktorý si žiadajú, a špeciálnym top coatom. Takto získavajú obnovenú francúzsku manikúru. Takáto manikúra vyzerá naozaj pôsobivo.

trendy a nechty

Ombré v technike baby boomer má jemný prechod od bielej do béžovej či jemnej ružovej a je novou alternatívou francúzskej manikúre, ktorá bude aktuálna ešte aspoň niekoľko rokov. Takéto ombré ocenia najmä milovníci nudovej manikúry, ktorí nemajú radi francúzsku kvôli príliš precíznym líniám. Napriek všetkej rozmanitosti trendov pri vytváraní manikúry vždy zostáva v móde minimalizmus. Vyzerá to prirodzene, jednoducho a lakonicky. Vhodná pre akýkoľvek vek.

Inšpirácia na gélové nechty a ich trendy pre rok  2022:

 • Skittles nails;
 • Zvieracia potlač;
 • Jantárové nechty;
 • Piercing na nechtoch;
 • Dôraz na palec;
 • Zdobenie nechtov transfer fóliou;
 • Nápisy na nechtoch;
 • Manikúra s odtieňmi Pantone.

Skittles nails. Vďaka tomuto dizajnu, kombinácia 4-5 odtieňov v manikúre sa nepovažuje za mauvetón. Móda však diktuje svoje pravidlá: dnes ženy maľujú nechty v rôznych odtieňoch jednej farby, často zjemňujú ostrý prechod matným top coatom. Vítaná je aj hra kontrastov.

Zvieracia potlač v jesennom období sa uvádza v tmavej palete s minimalistickými akcentmi aj so zlatými trblietkami. Toto je jedna z najúspešnejších variacií manikúry pre krátke nechty v roku 2022. Zvieracie vzory sú stále obľúbené. K zvieraciemu nail artu pribudla ďalšia verzia tortoise nails, teda korytnačie nechty.

Pre jantárovú manikúru je vhodná teplá farebná škála, ktorá dokonale zapadá do konceptu sezónneho vzhľadu. Má rôzne odtiene hnedej, ako sa aj patrí pre jesenné nechty.

Piercingy na nechtoch sú tento rok trendom Instagramu. Pred niekoľkými rokmi manikérky propagovali tento nezvyčajný dizajn, ale len teraz sa stal topovým. Profesionáli pripevňujú na nechty nielen jednoduché krúžky, ale aj prívesky a dokonca aj činky.

Dôraz na palec je koníčkom tohto ročného obdobia. Tento dizajn si už dlho udržuje svoju pozíciu medzi trendmi nechtovej módy. Rôzne vzory, trblietky, zdobenie nálepkami sa hodia pre akýkoľvek dizajn na palci. Hlavnou podmienkou je kombinácia dizajnu s farebnou škálou manikúry.

Transfer fólia sa používa na zdobenie nechtov. Ďalšími doplnkami pre exkluzívny nail art sú nápisy na nechtoch, rôzne kamienky, flitre, mikroterblietky, akrylový púder, glitter atď.

Nápisy na nechtoch. Pomocou podobného dizajnu si môžete urobiť manikúru so skrytým zmyslom alebo vyjadriť svoju náladu. Nápis môže byť výrazný, provokatívny, zábavný, štýlový, roztomilý, po žensky romantický. A zároveň je taká manikúra vždy úprimná. To je to, čo priťahuje pozornosť fashionistov.

Jesenné farby

Medzi jesenné farby na nechty makeup.sk taktiež zaraďuje manikúru s odtieňmi Pantone na jeseň/zimu 2022/2023. Paleta trendových farieb zahŕňa také odtiene ako oranžovo-červená (Lava Falls), slnečná žltá (Samoan Sun), mrkvovo-oranžová (Orange Tiger) a ružovo-fialová (Rose Violet), ktoré kontrastujú s chladivou zelenou (Amazon), kvetinovou ružovou (Nosegay) s osviežujúcou svetlomodrou (Waterspout), ukľudňujúcou hnedou (Caramel Café), odtieňom večernej oblohy (Midnight), olivovým odtieňom (Martini Olive) atď.

Ďalšie typy trendových vzorov, ktoré sú v trende:

 • Bodkovaná manikúra;
 • Priehľadná francúzska manikúra;
 • Jelly nails alebo želé nechty;
 • Ružový kremeň.

Nechajte sa inšpirovať a vytvorte si vlastnú dokonalú manikúru!


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.