Čo robiť, aby vám čižmy nad kolená nepadali?

Čo robiť, aby vám čižmy nad kolená nepadali?

Čižmy nad kolená sú stelesnením elegantných jesenných topánok, ale niekedy potrebujú trochu pomôcť, aby zostali na svojom mieste po celý deň. Prínosné môžu byť jednoduché tipy a triky, ktoré vám pomôžu, aby vaše čižmy nad kolená vyzerali čo najlepšie od rána do večera, a to bez padania.

čižmy nad kolená

Obujte si ich s textúrovanými pančuchovými nohavicami

Niekedy medzi čižmou a vašou novou vzniká priestor, čo im pri nosení umožňuje točiť sa alebo skĺzavať nižšie. Jednoduchý spôsob, ako proti tomu bojovať, je obliecť si k outfitu textúrované pančuchy, legíny alebo jeggingsy. Štruktúrované pančuchové nohavice vyzerajú vynikajúco so všetkými typmi jesenných sukní a šiat, od džínsoviny a manšestru, až po bavlnu a vlnu. Môžete nájsť ľahké pančuchové nohavice s trochou textúry vhodné na teplejšie jesenné dni, a následne vyskúšať hrubšie pletené kúsky v zime, keď sa teploty ešte viac znížia. Tak, alebo onak, textúra môže pomôcť vašim čižmám nad kolená dodať protišmykový povrch, ktorý potrebujú, aby zostali perfektne na svojom mieste po celý deň.

Obujte si pár hrubších ponožiek

Ďalšou možnosťou, ktorá môže dobre fungovať so sukňami a šatami, je vymeniť tenšie ponožky za o niečo hrubší pár. Pár textúrovaných ponožkách vyrobených z hrubšieho materiálu pomôže vašim čižmám zostať hore bez toho, aby vám ubrali na elegantnom a štýlovom outfite. Ak sú vaše čižmy nad kolená extra voľné, môžete dokonca zvážiť spárovanie pančuchových nohavíc s ponožkami, aby dokonale priliehali a zároveň získali jedinečný vrstvený vzhľad.

Džínsy ako protišmyková vrstva navyše

Džínsovina má prirodzene hrubšiu štruktúru, takže je ideálnym partnerom pre vaše vysoké čižmy, ktoré môžu byť v hornej časti mierne voľné. Či už ide o pár klasických modrých dámskych džínsov alebo trendy farebné slim-fit nohavice, ich kombináciou s trendovým dámskym svetrom a vašimi obľúbenými čižmami nad kolená získate okamžité body za štýl. Navyše, džínsy alebo úzke nohavice pomôžu vašim topánkam zostať na mieste a budú vyzerať skvele bez akýchkoľvek ďalších problémov.

Vyskúšajte lepidlo

Lepidlo na topánky je malé tajomstvo vyrobené tak, aby topánky udržalo na svojom mieste bez poškodenia kože alebo látky. Je to lacné riešenie, ktoré je ľahko dostupné online. V priebehu pár minút tak budete mať topánky presne tam, kde ich chcete mať. Nezabudnite si ráno pri obliekaní dopriať pár minút navyše, aby ste si ho pokojne naniesli.

Popruhy na topánky

Popruhy na čižmy nad kolená sú ďalšou skvelou voľbou, aby vaše čižmy nepadali. Môžete si kúpiť predpripravené verzie, ktoré možno pripevniť okolo hornej časti sáry. Práve tie by mali pomôcť držať vrchnú  časť topánky na mieste. Alebo si vyrobte vlastné popruhy za pomoci gumy a suchého zipsu.

Funguje aj špecializovaná páska

Supermodelky si nemôžu nechať všetky módne tajomstvá iba pre seba! Pásku, podobne ako lepidlo, si môžete objednať online a pripevniť na kožu a topánku. Pásky sú netoxické a nepoškodia pokožku, aj keď, podobne ako lepidlo na topánky, budete musieť príprave a obliekaniu vyhradiť trochu viac času. Ak si topánky plánujete obuť na špeciálnu príležitosť, môže tiež byť užitočné vopred si nacvičiť aplikáciu pásky. Pri odstraňovaní dodržujte všetky pokyny na obale, aby vaša pokožka a topánky zostali v špičkovom tvare.

čižmy nad kolená

Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek trik, na CCC nájdete naozaj široký sortiment čižiem nad kolená od skvelých značiek. Nemal by tak byť pre vás problém kúpiť si tie, ktoré vám dokonale padnú. Ak sa však náhodou stane, že vám po určitom čase začnú padať, teraz už viete, čo robiť.

Zdroj foto: vlastné / blog.ccc.eu


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.