Tieto trendy budú fungovať v online reklame v roku 2021

Tieto trendy budú fungovať v online reklame v roku 2021

Svet reklamy a najmä tej v online priestore sa veľmi rýchlo mení a držať sa všetkých aktuálnych trendov môže byť niekedy náročné. Práve preto sme pre vás spísali zoznam niektorých, ktoré budú fungovať v roku 2021. Rok 2020 ukázal, aký veľký vplyv majú sociálne siete a online reklama na nákupné správanie zákazníkov. Aj napriek pandémii totiž odvetvie e-commerce rapídne rástlo. Svet online reklamy sa z roka na rok mení, a niečo čo fungovalo pred istým časom už dnes nemusí fungovať.

Počítač a stôl

Potom sú však formy reklamy, ktoré fungujú dlhodobo. Jedným z týchto typov je reklama na cenových porovnávačoch, ktorá bude patriť medzi tie najpopulárnejšie aj v roku 2021.

Spojenie Messengeru, Instagram Direct a WhatsAppu

Novou formou online reklamy v roku 2021 môže byť aj takzvaný Messenger Merger, ktorý vznikne spojením Facebook Messengeru, Instagramu a WhatsAppu.

Všetky tieto služby by sa mali spojiť do jedného a tak všetky novinky v jednej aplikácii budú automatiky pridané aj do druhej. S týmto spojením vzniká aj príležitosť na online reklamu a to najmä v lepšom cielení na svojich zákazníkov či aplikovaním nových formátov.

Nakupovanie v aplikácii

S takzvaným In-stream shoppingom, alebo nakupovaním v aplikácii, sme sa čiastočne stretli už v Instagrame, kde môžu firmy označiť svoje produkty. Zákazník, ktorí na toto označenie klikne sa môže presunúť na web a daný produkt si kúpiť. Sociálne siete chcú však nakupovanie posunúť ešte ďalej a umožniť svojim užívateľom nakupovať priamo v aplikácii. Ľudia tak nebudú musieť odchádzať na ďalšie web stránky a pohodlne si nakúpia aj cez svoju sociálnu sieť.

Slová na záver

Trendov, ktoré budú v roku 2021 je určite viac. My sme sa snažili pre vás popísať tie základné, na ktoré by ste sa mali v tomto roku sústrediť.

Ak sa v celom odvetví online reklamy cítite neistý, odporúčame vám kontaktovať profesionálov, ktorí sa reklame na internete venujú už niekoľko rokov.

Zdroj obrázku: Akira Kaelyn / Shutterstock.com


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.