Čakáte bábätko? Pripravujte si veci pre bábätko postupne

Čakáte bábätko? Pripravujte si veci pre bábätko postupne

Tehotenstvo je krásne obdobie, aj keď mnohé ženy trápia nevoľnosti, opuchy nôh, pálenie záhy, či celkovo problémy s trávením. Ak ste prednedávnom zistili, že čakáte bábätko, pripravujte veci pre bábätko postupne. Určite vás bude lákať nakúpiť všetky veci, najmä však oblečenie, v prvých týždňoch tehotenstva, avšak netreba sa s tým ponáhľať a je potrebné si všetko rozplánovať.

Tehotenstvo

Výber kočíka a autosedačky

Ako prvú vec by ste mali vyberať práve kočík s autosedačkou. Výber týchto veľmi dôležitých vecí pre bábätko, bez ktorých sa nezaobídete od narodenia, býva zdĺhavý a preto by sa mali riešiť ako prvé. Pri kočíku a autosedačke budete potrebovať viac peňazí a pánske peňaženky budúcich oteckov to určite pocítia.

Pri výbere kočíka nesledujte len dizajn, ale predovšetkým kvalitu koliesok (uprednostňujte nafukovacie kolieska), kvalitu a veľkosť vaničky a jeho skladnosť. Uprednostňujte dvoj alebo trojkombináciu. Čo sa týka autosedačky, tam je najdôležitejšia kompatibilita autosedačky s vašim autom, hmotnosť autosedačky, jednoduchosť a pohodlnosť manipulácie a inštalácie autosedačky a samozrejme bezpečnosť autosedačky.

Výbava podľa kategórií

Keď už budete mať vybratý kočík s autosedačkou, pustite sa do výberu ostatných vecí. Vytvorte si zoznam podľa kategórií – oblečenie, kúpanie, hygiena, spinkanie, kŕmenie. Buď nakupujte rôzne veci z jednotlivých kategórií, alebo choďte postupne podľa kategórií. Výber je na vás. Čo sa týka oblečenia, nekupujte moc najmenšej veľkosti. Dieťatko veľmi rýchlo rastie a veľké množstvo malých vecí možno ani nevyužijete. To isté platí aj pri jednorázových plienkach. Tú najmenšiu veľkosť si taktiež nekupujte moc do zásoby.

Už na začiatku tehotenstva si ale pozrite a objednajte moderné tehotenské oblečenie. Napríklad také tehotenské legíny, či tehotenské šaty určite počas tehotenstva využijete.

Okolo 30. týždňa tehotenstva by ste pomaly mali finalizovať výbavičku a v 35. týždni by ste už mali mať zbalenú tašku do pôrodnice s vecami pre seba a pre bábätko.

Zdroj obrázka: Autor: 4 PM production  / Shutterstock.com


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.