ZN.SK
Tehotenstvo

Čakáte bábätko? Pripravujte si veci pre bábätko postupne

Tehotenstvo je krásne obdobie, aj keď mnohé ženy trápia nevoľnosti, opuchy nôh, pálenie záhy, či celkovo problémy s trávením. Ak ste prednedávnom zistili, že čakáte bábätko…

Tehotenstvo je krásne obdobie, aj keď mnohé ženy trápia nevoľnosti, opuchy nôh, pálenie záhy, či celkovo problémy s trávením. Ak ste prednedávnom zistili, že čakáte bábätko, pripravujte veci pre bábätko postupne. Určite vás bude lákať nakúpiť všetky veci, najmä však oblečenie, v prvých týždňoch tehotenstva, avšak netreba sa s tým ponáhľať a je potrebné si všetko rozplánovať.

Tehotenstvo

Výber kočíka a autosedačky

Ako prvú vec by ste mali vyberať práve kočík s autosedačkou. Výber týchto veľmi dôležitých vecí pre bábätko, bez ktorých sa nezaobídete od narodenia, býva zdĺhavý a preto by sa mali riešiť ako prvé. Pri kočíku a autosedačke budete potrebovať viac peňazí a pánske peňaženky budúcich oteckov to určite pocítia.

Pri výbere kočíka nesledujte len dizajn, ale predovšetkým kvalitu koliesok (uprednostňujte nafukovacie kolieska), kvalitu a veľkosť vaničky a jeho skladnosť. Uprednostňujte dvoj alebo trojkombináciu. Čo sa týka autosedačky, tam je najdôležitejšia kompatibilita autosedačky s vašim autom, hmotnosť autosedačky, jednoduchosť a pohodlnosť manipulácie a inštalácie autosedačky a samozrejme bezpečnosť autosedačky.

Výbava podľa kategórií

Keď už budete mať vybratý kočík s autosedačkou, pustite sa do výberu ostatných vecí. Vytvorte si zoznam podľa kategórií – oblečenie, kúpanie, hygiena, spinkanie, kŕmenie. Buď nakupujte rôzne veci z jednotlivých kategórií, alebo choďte postupne podľa kategórií. Výber je na vás. Čo sa týka oblečenia, nekupujte moc najmenšej veľkosti. Dieťatko veľmi rýchlo rastie a veľké množstvo malých vecí možno ani nevyužijete. To isté platí aj pri jednorázových plienkach. Tú najmenšiu veľkosť si taktiež nekupujte moc do zásoby.

Už na začiatku tehotenstva si ale pozrite a objednajte moderné tehotenské oblečenie. Napríklad také tehotenské legíny, či tehotenské šaty určite počas tehotenstva využijete.

Okolo 30. týždňa tehotenstva by ste pomaly mali finalizovať výbavičku a v 35. týždni by ste už mali mať zbalenú tašku do pôrodnice s vecami pre seba a pre bábätko.

Zdroj obrázka: Autor: 4 PM production  / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Inzercia

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu