ZN.SK
Hradológovia Štefan Martinovič, dokument slovenské hrady

Števo Martinovič unáša divákov do tajomných kútov Slovenska

Hradológovia – Tajomstvá hradov Slovenska nie je len o kamenných stenách a historických základoch. Števo si dáva prácu s miestnymi historikmi

Bratislava, 10. októbra – Herec Števo Martinovič vás možno očaroval svojimi hereckými výkonmi na divadelnej scéne a vo filmoch, no jeho vášeň a záujmy siahajú oveľa hlbšie. Okrem svojich hereckých povinností túži Števo objaviť historické poklady a tajomstvá Slovenska. Jeho najnovšia relácia vás zavedie do sveta tajomných pevností a kamenných hradieb. Nepremeškajte premiéru pútavej relácie Hradológovia – Tajomstvá hradov Slovenska, na ktorú sa môžete tešiť už 15. októbra o 16.30 na televíznej stanici Spektrum.

Hradológovia Štefan Martinovič, dokument slovenské hrady

V tejto novej relácii, ktorú nám predstavuje Števo Martinovič, sa spolu s ním vyberieme do miest, ktoré v bežných učebniciach histórie často nezaznamenávajú aj s ich tajomnu atmosférou. Ide o nádherné hradby a pevnosti, ktoré stoja ako živé svedectvá minulosti a ožijú, keď Števo so svojím tímom vstúpi do ich múrov.

Hradológovia – Tajomstvá hradov Slovenska

Hradológovia – Tajomstvá hradov Slovenska nie je len o kamenných stenách a historických základoch. Števo si dáva prácu s miestnymi historikmi a hradológmi, aby spoločne odhalili tajomstvá a príbehy, ktoré miestne lokality ponúkajú. Tieto vzrušujúce fakty a dojemné príbehy nám otvárajú úplne nový pohľad na históriu Slovenska. A čo túto reláciu robí ešte zaujímavejšou, je fakt, že Števo nevstupuje do týchto miest ako slávny herec, ale ako vášnivec pre históriu a kultúru svojej milovanej krajiny. Jeho skutočný záujem a pokora robia túto reláciu prístupnou pre všetkých, od nadšencov histórie až po tých, ktorí o Slovensku doteraz vedeli len málo. Možno práve vás inšpiruje k návšteve jedného z nich!

Hradológovia Štefan Martinovič, dokument slovenské hrady

Slovenské hrady

Ak vás zaujíma niekoľko zaujímavostí o slovenských hradoch a zámkoch, tu sú niektoré z nich, ktorých atmosféru zažijete aj v spomínanej relácii:

Spišský hrad, nachádzajúci sa na Slovensku, je jedným z najväčších hradných komplexov v Európe a je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Tento majestátny hrad bol v minulosti strategickým bodom na kontrolu obchodných ciest a dnes je to obľúbená turistická atrakcia.

Hrad Strečno sa nachádza na úpätí Malej Fatry a patrí k významným stredovekým pamiatkam na Slovensku. Tento hrad ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu a návštevníci tu môžu objavovať jeho históriu a archeologické nálezy.

Hrad Lietava, ukrytý v pohorí Strážovské vrchy, je ďalším fascinujúcim slovenským hradom. Svojou majestátnou polohou na kopci ponúka úžasný výhľad na okolitú krajinu. V minulosti slúžil ako dôležitá obranná pevnosť.

Takže, ak ste pripravení na dobrodružstvo a chcete spolu so Števom Martinovičom objavovať tajomné poklady Slovenska, nezmeškajte jeho premiéru v nedeľu o 16.30 na televíznej stanici Spektrum. Nechajte sa uniesť krásami našej histórie.

O AMC Networks International – Central and Northern Europe

AMC Networks International – Central and Northern Europe je súčasťou AMC Networks International. Jednou z popredných medzinárodných spoločností na poli televízneho vysielania a distribúcie tematických televíznych staníc. Tie sa sústreďujú na strednú a východnú Európu. Súčasne portfólio AMCNI – Central and Northern Europe ponúka televízne stanice v štyroch žánroch. Športové: Sport1, Sport2. Detské: Minimax, JimJam; zábavno-vzdelávacie: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home. Filmové: AMC a Film+. Obsah tematických staníc je vytváraný pre miestnych divákov a trhy v rôznych jazykoch. Je dostupný v celom rade platforiem, vrátane HD služieb a ponúka verzie pre mobilné telefóny.

AMC Networks International (AMCNI) je globálna divízia AMC Networks. Je dodávateľom uznávaných zábavných relácií pre predplatiteľov vo viac než 130 krajinách. AMCNI zahŕňa globálne značky a aj populárne stanice s lokálnym významom a rôznorodým žánrovým zameraním. Viac informácií nájdete na www.amcnetworksinternational.com.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu