ZN.SK
The Beatles. Universal music, Then and Now

Posledná pieseň legendárnych The Beatles, singel Now And Then

Najnovší singel „Now And Then“ napísal a naspieval John Lennon, svoju stopu na ňom zanechal aj George Harrison a teraz, po dlhých 40 rokoch…

Aj mnoho rokov potom, čo sa nezabudnuteľní The Beatles rozpadli, sme sa od nich dočkali novej hudby. Tentokrát ale už naozaj naposledy. Najnovší singel „Now And Then“ napísal a naspieval John Lennon, svoju stopu na ňom zanechal aj George Harrison a teraz, po dlhých 40 rokoch, ju dokončili Paul McCartney a Ringo Starr.

The Beatles. Universal music, Then and Now

Skladba „Now And Then“ je vonku až dnes

Pieseň „Now And Then“ pôvodne vznikla už v 70-tych rokoch, kedy John Lennon nahral hrubé demo len za vlastného doprovodu na klavíri. Po spevákovej smrti sa ostatní členovia kapely pokúsili pieseň dokončiť, vtedajšia technika ale nedovoľovala hudobníkom spracovať Johnov spev v požadovanej kvalite.

Tím expertov, ktorý pracoval pod vedením režiséra Petera Jacksona na úspešnom dokumente The Beatles: Get Back, dokázal minulý rok spev dostatočne oddeliť od klavíra a dal tak možnosť McCartneymu a Ringo Starrovi dokončiť singel do podoby, v akej jej môžeme tera počuť. Krátky dokument o náročnej ceste za vydaním „Now And Then“ môžete už teraz pozerať na YouTube.

The Red Album na CD

Budúci týždeň, v piatok 10. novembra, ide do predaja kolekcia piesní z rokov 1961-1966 nazvaná ako The Red Album na CD aj vinyloch. Podobná kolekcia, avšak z rokov 1967-1970, dostala názov The Blue Album. Na oboch nájdete tie najväčšie hity a niekoľko úplne novo pridaných trackov. Všetky piesne sú na fyzických nosičoch mixované v stereu, v digitálnej verzii dokonca aj ako Dolby Atmos. Na špeciálnych singlových vinyloch vychádza „Now And Then“ po boku debutového tracku „Love Me Do“.

Chrobáci ako fenomén

The Beatles, jej jednotliví členovia, ale ja odkaz tejto hudobnej skupiny, výrazne ovplyvnil kultúru minulého storočia. Jednotliví členovia sa preslávili aj ako samotní umelci na sólových dráhach. So skupinou The Beatles sa pritom spájajú aj konšpiračné teórie. Tak výrazne slávna kariéra sa stala nie len mediálne a spoločensky ospevovanou, ale aj ako zdroj domnienok, výmyslov a teórií. Tým sme sa už venovali.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu