ZN.SK
Mirai tugendhat

Kapela Mirai vydáva videoklip natočený v majestátnej vile Tugendhat

Skupina Mirai je aktuálne najstreamovanejšou českou kapelou. Ich posledný singel „Vedle tebe usínám“ minulý týždeň obsadil prvú priečku…

Skupina Mirai je aktuálne najstreamovanejšou českou kapelou. Ich posledný singel „Vedle tebe usínám“ minulý týždeň obsadil prvú priečku v českom rádiovom rebríčku a je tak najhranejšou piesňou v rádiách. Dnes si kapela, ktorá má okrem iného na konte aj tohtoročnú Cenu Anděl alebo minuloročného Zlatého Slavíka, pripravila pre svojich fanúšikov videoklip k piesni „Básně“. „Je mi to líto“ tak znelo celý natáčací deň vilou Tugendhat, ktorá klipu prepožičala svoje nezameniteľné priestory.

Neobyčajné filmovacie miesta musia byť

Výnimočné lokácie videoklipov sú pre kapelu Mirai už typické.„Väčšinou nakrúcame na neobyčajných miestach a často chodíme do zahraničia, a pritom tu u nás máme takéto poklady,“ komentuje výber brnenského funkcionalistického pokladu Mirai Navrátil.„Ten priestor je výnimočný a vraj pred kamerou takmer nezachytiteľný. Myslím ale, že sa Ondrovi Kudynovi ten vibe do videa podarilo dostať,“ pochvaľuje si Mirai dvorného režiséra a kameramana.

Minimalizmus, nezameniteľná architektúra a atmosféra vily Tugendhat perfektne podčiarkla hĺbku piesne „Básně“, ku ktorej má Mirai ako autor silnú citovú väzbu.„Je to totiž pieseň, s ktorou mi ešte stihol pomôcť David Stypka. Mal som to napísané, ale nebol som úplne spokojný s textom, tak sme ho s Davidom doladili na chate na Ostravici,“ spomína Mirai Navrátil na tvorbu prvej piesne z albumu Maneki Neko.

Presklené priestory vily si spolu s frontmanom užili predovšetkým slečny z radu modeliek. Tie vizuálu dodali ženský element, charizmu a atmosféru fotenia pre módny časopis. O styling sa opäť postaral Ondřej Kudyn, ktorý do Miraiovho outfitu zaradil aj prémiový kúsok od návrhára Jana Černého. Scéna s kapelou sa natáčala mimo vily.„Časť, kde hrá celý band sme natočili v sklade v Českom Těšíne, kde sme mali aj sústredenie s kapelou. Tam to zase bolo o hre so svetlami. Tam by som sa ako v Tugendhate ubytovať nechcel,“ dodáva s úsmevom frontman.

Mirai

Mirai Navrátil, Šimon Bílý, Michal Stulík a Tomáš Javůrek novým videoklipom lákajú fanúšikov na festivalovú sezónu. So známymi hitmi a novými piesňami z albumu Maneki Neko sa Mirai v priebehu leta predstavia naprieč Českou republikou a 15. septembra a 13. októbra chystajú pre fanúšikov veľkolepú show v pražskej O2 aréne.

Vstupenky sú k dispozícii TU

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu