ZN.SK
bicyklik

Elektrobicykle sú lákavé – zdoláte terény, na aké by ste normálne nemali

Cyklistika je síce často chápaná ako individuálny šport, avšak, komu sa chce bicyklovať samému? A preto vídame celé partie, ktoré si vezmú bicykle a vyrazia na cyklo-túru

Cyklistika je síce často chápaná ako individuálny šport, avšak, komu sa chce bicyklovať samému? A preto vídame celé partie, ktoré si vezmú bicykle a vyrazia na cyklo-túru. Či už bicyklujete sami, alebo v partii, tak, prirodzene, máte nejaké ciele či méty. A keď bicyklujete s partnerom či v skupinke, tak nie je veľmi dobré zaostávať v tempe. Oba tieto problémy môže pomôcť vyriešiť elektrobicykel, s ktorým cyklista doslova prekonáva hranice možného.

bicyklik

Pomáha elektrický motor

Moderné elektrobicykle, ako vyplýva už z ich názvu, totiž obsahujú elektrický motor. Vďaka tomuto elektrickému motoru sa dostanete na bicykli ďalej aj s vynaložením menšej námahy. Samozrejme, na bicykli je stále potrebné šliapať, ale rýchlosť dosiahnete aj vďaka sile elektromotora. Rýchlosť elektrobicyklov je dokonca upravená vyhláškou, na ceste nesmie presiahnuť 25 km/h s 10 % toleranciou. V špeciálnom off-road režime motora to môže byť aj viac, avšak, musíte ísť mimo verejnej komunikácie.

Univerzálne využitie

Elektrobicykle majú na jedno nabitie dojazd 30 až 200 kilometrov. Závisí to od konkrétneho typu bicykla, váhy cyklistu, nastaveného režimu motora a podobne. Výhodou je, že sú univerzálne využiteľné. Môžete ísť s nimi napríklad do práce, pričom na elektrobicykli sa v lete nespotíte. A ako sme už spomenuli, sú skvelé na to, aby ste zdolali aj taký terén, na aký si normálne netrúfate. Elektrobicykel pri stúpaní do terénu poskytne extra výkon a vy zvládnete taký kopec, na aký by ste normálne nemali nárok.

Čoraz populárnejšie

Aj na základe prieskumov trhu môžeme konštatovať, že elektrobicykle sú aj na Slovensku čoraz populárnejšie. Dobre sa predávajú horské elektrobicykle, slúžiace na zdolanie náročnejších terénov, obľúbené sú aj krosové či klasické mestské elektrobicykle. Ich hlavnou výhodou je, že stále sa prepravujete mimo auta či MHD, avšak, s vynaložením menšej námahy a úsilia.

Zdroj obrázka:

Spic / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu