ZN.SK
Ed SHeeran Disney+ suma sumárum

Ed Sheeran v 4 dielnom dokumente Suma sumárum na Disney+

Seriál Suma sumárum sleduje Eda po tom, ako sa dozvedel životne dôležitú správu, a odhaľuje ťažkosti a triumfy počas najnáročnejšieho obdobia jeho života

Spoločnosť Disney+ dnes predstavila štvordielny dokumentárny seriál Ed Sheeran: Suma sumárum. Producenti z Fulwell 73 Productions, držitelia ceny Emmy (Elton John naživo: Rozlúčkový koncert z Dodger štadiónu, Adele: One Night Only, The GRAMMY Awards), v ňom divákov vezmú na cestu okolo sveta, ktorá zobrazuje, ako sa z koktavého dieťaťa stala jedna z najväčších svetových superstar a ako sa zrodili hudobné hity, ktoré obsadzujú prvé priečky hitparád. Ed Sheeran: Suma sumárum od Disney Branded Television bude mať celosvetovú premiéru v stredu 3. mája na Disney+.

Ed SHeeran Disney+ suma sumárum

Oceňovaný Ed Sheeran nielen ako hviezda

Svetová superstar Ed Sheeran po prvý raz otvorene a nesmierne úprimne otvára dvere do svojho súkromného života. Pričom skúma univerzálne témy, ktoré inšpirujú jeho hudbu. Seriál Suma sumárum sleduje Eda po tom, ako sa dozvedel životne dôležitú správu. Odhaľuje ťažkosti a triumfy počas najnáročnejšieho obdobia jeho života. Seriál, v ktorom sa mieša exkluzívny, nikdy predtým nezverejnený osobný archív. Súčasné novinky, autentické rozhovory s jeho manželkou a blízkymi a komorné vystúpenia na filmových miestach. Rozširuje svoj záber, aby odhalil, čo si spevák myslí o svete, o sebe aj o svojej hudbe. Zároveň predstavuje desaťročie hitov, ktoré si užívajú fanúšikovia na celom svete.

Počas svojej dlhej a úspešnej kariéry Ed Sheeran inšpiroval niekoľko generácií dospelých, rodín a detí na celom svete, a to nielen svojou hudbou, ktorá sa dostala na prvé priečky hitparád, ale aj dôverným rozprávaním príbehov vo svojich piesňach. V každej časti seriálu sa Ed stretáva s témami a emóciami, ktoré prežíva mnoho ľudí. Ed vyjadruje svoje hlbšie myšlienky, keď prehodnocuje život a to, ako toto ťažké obdobie ovplyvnilo jeho samého ako človeka aj jeho nové skladby. Edov pripravovaný šiesty štúdiový album „-“ (vyslovuje sa „Subtract”) vyjde v piatok 5. mája vo vydavateľstvách Atlantic v USA, Atlantic/Asylum Records v Spojenom kráľovstve a Atlantic/Warner Music vo zvyšku sveta, pričom hlavný singel Eyes Closed bude dostupný už tento piatok 24. marca.

Stránku seriálu už nájdete na DispleyPlus.com

Autentické, osobné, zábavné aj inšpiratívne

„V tomto dokumentárnom seriáli odhalíme tú stránku Eda Sheerana, ktorú fanúšikovia ešte nevideli,“ povedala Ayo Davis, prezidentka Disney Branded Television. „Spoločne so spoločnosťou Fulwell 73 sme vytvorili niečo skutočne autentické a osobné, čo divákov nielen pobaví, ale aj inšpiruje, aby snívali vo veľkom a išli za svojimi túžbami.“

„Svoj osobný a súkromný život som si vždy veľmi strážil, jediný dokumentárny film, ktorý som kedy natočil, bol zameraný na písanie piesní,“ povedal Ed Sheeran. „Spoločnosť Disney ma oslovila, aby som natočil štvordielny dokument a mne sa zdalo, že je ten správny čas otvoriť dvere a pustiť ľudí dovnútra. Dúfam, že sa divákom bude páčiť.“

„Každý na svete pozná a miluje piesne Eda Sheerana, pretože boli soundtrackom mnohých dôležitiých okamihov našich životov,“ uviedli partneri spoločnosti Fulwell 73 Ben Turner a Ben Winston. „Tento seriál však ukazuje skutočného muža, ktorý sa skrýva za veľkými hitmi. Ukazuje Eda v úplne inej podobe, po búrlivom roku v osobnom i profesionálnom živote. Natáčanie tohto dokumentu bolo pre nás cťou.“

Dokumentárny seriál Suma sumárum a 4 časti:

Láska

Ed Sheeran vysvetľuje neochvejnú pracovnú morálku, ktorá je hnacím motorom jeho celosvetového úspechu. Prostredníctvom exkluzívnych záberov z tínedžerských rokov Ed opisuje, ako si naplánoval svoj nepravdepodobný úspech. Keď ho hudobný priemysel ignoroval, začal hrať na nečakaných miestach. Toto odhodlanie ho v roku 2010 priviedlo do kontaktu s mediálnym podnikateľom Jamalom Edwardsom. Spoločne využili rozvíjajúci sa internet, aby si našli svoje publikum.

A Team si získal Ameriku, ale Edovi stále niečo chýbalo. Ed sa delí o príbeh vzniku svojej kultovej piesne Perfect o svojej dávnej školskej kamarátke a teraz manželke Cherry, ktorá rozpráva o ich romantickej láske. Zdá sa, že Ed má všetko, až kým Cherry nedostane správu, ktorá zmení jej život a Ed si rýchlo uvedomí, že plány sa môžu zmeniť v zlomku okamihu a on sa bude musieť prispôsobiť.

Strata

Ed, jeho rodičia a manželka Cherry si prezerajú staré fotografie Eda a vysvetľujú, prečo sa rozhodol vrátiť do svojho anglického rodného mesta. Prostredníctvom doteraz nevidených záberov z Edovho turné Divide Tour Ed predstavuje svoju pevnú sieť dôveryhodných priateľov. Tí ho držia na uzde. Potom sa stane niečo nepredstaviteľné. Edov najlepší priateľ Jamal Edwards náhle umiera. Ed bojuje so spomienkou na Jamala a uvažuje o jeho odkaze.

Medituje o význame priateľstva a pomocou hudby ako terapie sa ponára do práce. Počas jeho päťdňového vystúpenia na londýnskom štadióne Wembley sa k Edovi na pódiu pripojí britský umelec Stormzy, s ktorým odohrajú veľkolepý koncert. Nasleduje menšie prekvapenie v jeho rodnom meste. V ňom po strhujúcom speváckom vystúpení pri návrate domov Ed spieva ikonickú skladbu Thinking Out Loud šokovaným miestnym obyvateľom, ktorí sa mu neveriacky prizerajú.

Pozornosť

Ed ukazuje svoj skladateľský talent na exkluzívnych archívnych záberoch, ktoré zachytávajú vznik jedného z jeho najväčších hitov Bad Habits. Ed vysvetľuje príbeh vzniku skladby Eyes Closed v roku 2018 až po jej najnovšiu srdcervúcu verziu. Po turbulentnom roku je Ed schopný usmerniť svoje emócie a ponára sa do dokončenia svojho päťalbumového majstrovského plánu s albumom Subtract, ktorý mu unikal viac ako desať rokov. Smútiac za stratou Jamala Ed pokračuje v nastolenom tempe, nakrúca 14 videoklipov k novému albumu a plní si svoj detský sen, keď vystupuje s Eminemom v Rock N Roll Hall of Fame. Cherry sa však obáva, že prácu využíva na rozptýlenie. Počas komorného vystúpenia sa Ed prvýkrát verejne podelí o piesne z albumu Subtract, ale je zdrvený, keď ho premôžu emócie.

Rovnováha

V poslednej časti Ed odlieta do Ameriky, aby propagoval svoje turné. Ed aj Cherry sa zamýšľajú nad tým, ako sa im darí zladiť rodinný a pracovný život. Sú pravidelne na míle vzdialení. Keď sa opäť stretnú doma, Cherry vysvetľuje, aký veľký posun v Edovi za posledný rok zaznamenala. Ed sa stretáva s priateľom a kolegom, britským umelcom Stormzym. Podelí sa s ním o obavy zo zverejnenia svojich najosobnejších myšlienok v albume Substract celému svetu. Ako poctu Jamalovi píše Ed beat pre svoj rap F64. Je o ich priateľstve pre komorné vystúpenie na domácom ihrisku FC Chelsea v Stamford Bridge. Po dobrých správach o Cherryinom zdravotnom stave sa s Edom zamýšľajú nad všetkými ťažkosťami a triumfami za posledný rok. Nazerajú do budúcnosti s hodnotnejším pohľadom na život.

Ed Sheeran: Suma sumárum produkuje spoločnosť Fulwell 73 Productions a jej výkonný producenti Ben Winston a Ben Turner. Režisérom seriálu je David Soutar. Za Disney Branded Television je viceprezidentom oddelenia Unscripted a Nonfiction Marc Buhaj a Nicole Silveira je viceprezidentkou oddelenia Unscripted.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu