Domáci fitness: Ako sa hýbať, aj keď je vonku chladno?

Domáci fitness: Ako sa hýbať, aj keď je vonku chladno?

Existuje veľa zimných športov, ktoré sa dajú vykonávať vonku. Aj keď ich mnohí milujú, sú tu aj ľudia, ktorí sa chladu vyhýbajú. Byť doma nie je zlé, je však potrebné, aby sme sa hýbali. Ak nechcete chodiť von, zacvičiť si môžete aj doma, v teple. Aký typ športu uprednostňuje čoraz viacej Slovákov?

Stracionárny bicykel

Bicyklovanie je pre mnohých najobľúbenejším športom počas jari, leta aj jesene. Avšak v zime, keď sú cesty zamrznuté, a teda nebezpečné, väčšina ľudí odloží svoje bicykle do garáží. Hoci je vonku skoro tma a zima, bicyklovať môžete aj naďalej. Kúpte si stacionárny bicykel.

Prečo?

1. Nezáleží na počasí

Či je vonku zima alebo prší, na stacionárnom bicykli si môžete zajazdiť kedykoľvek.

2. Multifunkčný stroj

Môžete si ísť na ňom iba zajazdiť, no zároveň môžete pozerať televízor, počúvať podcasty. Niektorí zvládajú aj pracovať.

Spinning

Pri cvičení doma je rizikom, že nebudete mať toľko motivácie. Preto môžete vyskúšať spinning. Ide o typ bicyklovania na špeciálnych stacionárnych bicykloch, kedy prekonávate rôzne obtiažnosti – môžete stúpať, klesať, ísť po rovine. Existuje niekoľko spinningových programov, kedy cvičíte s inštruktorom, ktorý môže byť vašou motiváciou.

3. Pre všetkých

Stacionárny bicykel je skutočne pre všetkých. Ak ste začiatočník či pokročilý, vždy si viete nastaviť intenzitu tréningovej záťaže, ktorú môžete postupne zvyšovať.

Ako si vybrať stacionárny bicykel?

  1. Zistite, či sa dá nastaviť výška sedadla a či vám sedadlo vyhovuje.
  2. Pedále by mali byť dostatočne veľké podľa veľkosti vášho chodidla a ľahko nastaviteľné.
  3. Uistite sa, že sa dá nastaviť intenzita záťaže, predovšetkým, ak ste začiatočník.
  4. Výhodou môže byť displej, ktorý vám ukazuje spálené kalórie, srdcovú frekvenciu a počet kilometrov.
  5. Nosnosť by mala byť vždy vyššia ako vaša hmotnosť.

Myslite na to, že stacionárny bicykel má slúžiť na cvičenie a nie ako stojan na odkladanie oblečenia. Vyberte si stacionárny bicykel, ktorý vás bude „baviť“.

Zdroj obrázku: {MYDAYcontent} / Shutterstock.com


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.