ZN.SK
Detská termobielizeň - termoprádlo

Detské termoprádlo (termobielizeň) – ako si vybrať?

Ako tomu teda môžete predísť a vytvoriť pre svoje dieťa útulné a pohodlné prostredie počas chladného obdobia? Odpoveď je – termoprádlo.

Mnohí z vás majú určite deti, ktoré sú neposedné a rady behajú vonku s kamarátmi v chladnom počasí a hrajú rôzne pohybovo aktívne hry. Samozrejme, môžete dieťaťu obliecť päť teplých svetrov, ale pozitívny účinok v tomto prípade nenastane – dieťa sa často potí, oblečenie to do seba nasiakne a bude chladné, čo môže spôsobiť, že dieťa prechladne. Deťom sa tiež môže zdať ťažké voľne sa pohybovať v toľkom oblečení. Ako tomu teda môžete predísť a vytvoriť pre svoje dieťa útulné a pohodlné prostredie počas chladného obdobia? Odpoveď je – používajte termoprádlo.

Detská termobielizeň - termoprádlo

Čo je termoprádlo a ako funguje?

Termoprádlo je spodná bielizeň pre deti a dospelých, ktorá sa nosí hneď pod vrchným oblečením, aby udržala teplo a zabezpečila optimálnu teplotu za každého počasia. Existuje v rôznych formách, či už je to rolák, nohavice, ponožky a iné. Vďaka svojej nízkej hmotnosti vaše dieťa dokonale zahreje a nahradí 2-3 vrstvy ďalšieho oblečenia.

Princíp termoprádla spočíva v tom, že akumuluje teplo z ľudského tela a odvádza pot/vlhkosť. Používaním termoprádla pre vaše dieťa teda zabijete dve muchy jednou ranou – po prvé, vaše dieťa zostane v suchu a po druhé, zostane v teple.

Aby ste pochopili, aké termoprádlo vaše dieťa potrebuje, premyslite si, na aké účely ho bude používať – na šport, každodenné nosenie (do škôlky/školy) alebo na prechádzky a hry vonku.

Ako správne vybrať detské termoprádlo?

Deťom do dvoch rokov sa syntetická spodná bielizeň vo všeobecnosti neodporúča. Nie je to potrebné – dieťa ešte nie je dostatočne aktívne na to, aby sa veľa potilo. Kúpte preto detské termoprádlo z vlny alebo bavlny, či bielizeň, ktorá obsahuje aspoň 50 % prírodných látok. Detské modely obsahujú dvojvrstvové termoprádlo s vonkajšou vrstvou z vlny a vnútornou vrstvou z bavlny. Rodičia, ktorí kupujú toto termoprádlo pre svoje deti hovoria, že často takáto súprava spolu s kombinézou a flísom v chladnom počasí stačí.

Pre staršie a aktívnejšie deti je lepšie vybrať dvojvrstvové termoprádlo, ktoré obsahuje jednu vrstvu prírodnej tkaniny (bavlna, vlna) a jednu vrstvu syntetickej tkaniny (polypropylén, polyester atď.). Pozornosť by ste mali venovať termoprádlu zo 100 % vlny, pretože vlna je vždy príjemná na telo. Okrem toho, hoci vlna udržuje teplo, je aj veľmi priedušná. Pri výbere vlneného termoprádla ho preto nezabudnite vyskúšať na svojom dieťati a opýtajte sa ho, ako sa v ňom cíti.

Zdroj foto: LightField Studios / shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu