Tipy, čo je dôležité sledovať pri zložení granúl pre psov

Tipy, čo je dôležité sledovať pri zložení granúl pre psov

Konzumovať kvalitné potraviny je mimoriadne dôležité nie len pre nás, ale aj našich štvornohých miláčikov. Ľudová múdrosť „Sme to, čo jeme“ totiž platí aj pre nich. Čo by ste teda mali sledovať na zložení granúl pre psov?

Pes granule a výber psích granúl

Je nepochybné, že chcete pre svojho psíka len to najlepšie, no vyznať sa dnes v záplave rôznych značiek granúl je pomerne náročné. Práve preto, by ste sa mali prioritne sústrediť na samotné zloženie granúl pre psov. Nižšie je niekoľko tipov, čo pri zložení granúl sledovať.

Zložky sú radené podľa percentuálneho zastúpenia

Na úvod je dôležité si vymedziť, že jednotlivé zložky, ktoré sa v granulách pre psov nachádzajú sú radené podľa ich percentuálneho zastúpenia. Tie zložky, ktorých je v granuliach najviac sú uvádzané ako prvé, ktorých je menej sú na konci.

Zaručuje vysoká gramáž mäsa aj kvalitu?

Ak ste sa stretli pri čítaní zloženia granúl pre psov s vysokým percentom mäsa, určite ešte nejasajte. Vedeli ste totiž o tom, že až 80 percent z hmotnosti čerstvého mäsa tvorí voda a o väčšinu z nej pri ďalšom spracovaní následne príde? Tým sa mäso prepadlo v zložení o niekoľko priečok nadol, a preto ho niektorí výrobcovia uvádzajú v surovom stave.

Sledujte konkrétne pomenovanie surovín

Ďalším tipom, ktorý vám môže pomôcť pri lepšej orientácií v zložení granúl pre psov je sledovať konkrétne pomenovania surovín. Výrobcovia sa totiž častokrát skrývajú za názvy ako hydinový proteín, čo kostná múčka, čo je v praxi len kombinácia rôznych odrezkov, ktoré by inak vyhodili. Preto sledujte na zloženiach konkrétne pomenovania surovín a granuliam s podobnými názvami a vysokým zastúpením sa radšej vyhnite.

Zloženie granúl pre psov s alergiami

Alergie u psov sa prepracovali v posledných rokoch medzi tie najčastejšie zdravotné problémy štvornohých miláčikov. V súčasnosti majú rôzne formy, kde sa stretnúť môžeme s kožnými zápalmi, hnačkami.

Vášmu psíkovi môžete aspoň čiastočne uľaviť hypoalergennými granulami, ktoré spĺňajú špecifické nároky na výživu. Zloženie týchto granúl často obsahujú aj humínové látky, ktoré cielene ochraňujú tráviaci trakt pomocou ochranného filmu. Ochrana tráviacej sústavy je u psov mimoriadne dôležitá, keďže tvorí až 70 percent ich imunity.

Slová na záver

Azda vďaka tipom v tomto článku, sa aj vy lepšie zorientujete pri čítaní zloženia psích granúl a vyberiete pre svojho psíka tie najlepšie.

Zdroj obrázku: Tanya Dol / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:
Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.