ZN.SK
Platba z Vášho účtu spamovanie a vydieranie

Vydieranie: E-mailové schránky opäť pod útokom (Platba z vášho účtu.)

Schránky sú opäť pod útokom rozsiahlych spamujúcich manévrov, ktoré vás vydierajú. Nezaplatíte? Zverejnia vaše video. Všetky dnešné emaily spája jeden predmet – Platba z vášho účtu

Slovenské emailové schránky sú opäť pod útokom rozsiahlych spamujúcich manévrov. Podvodné emaily tvrdia, že majú zachytené intímne videá a prijímateľov emailov vydierajú. Údajne tieto kompromitujúce materiály radi zverejnia, pokiaľ nezaplatíte úhradu. Nejde pritom o malú sumu. Vydieraná suma sa stále mení. Tentoraz si žiadajú 1450 EUR. Na to, aby šlo o nevystopovateľnú transakciu pritom postačí, aby bola vykonaná cez BitCoin. Páchatelia a odosielatelia týchto emailov veľmi dobre vedia, ako je ťažké vystopovať BitCoin. Vy ako obeť možno nemáte žiadne skúsenosti, no to je podľa nich váš problém.

Platba z Vášho účtu spamovanie a vydieranie

foto: emaily prichádzajú vo veľkom počte. Odosielateľmi však nie sú adresy, ktoré sú uvádzané. Existujú. Nekontaktujte ich a nekonfrontujte ich s obsahom. Sami sú rovnako tak obeťou. Emailová schránka v skutočnosti použitá nebola, len sa tak uvádza. 

Máte sa to naučiť a peniaze poslať. Lenže tak, ako je pravda, že šlo o falošné emaily dodnes, je tomu aj práve v tomto prípade. Dnes sa všetky tieto emaily spájajú pod jeden používaný predmet „Platba z vášho účtu“, ktorý vás má zaujať, alebo vystrašiť.

Platba z vášho účtu.? Sú vydierajúce emaily pravé?

Emaily, ktoré v tomto prípade prichádzajú, tvrdia, že majú nahé fotografie, nahé zábery, odchytené vysielanie vašej webkamery, alebo čokoľvek zaznamenané, že robíte nemusia tvrdiť pravdu. Hlavne tieto emaily nemajú v rukách nič. Už pôvodná forma emailov bola niekoľko krát skopírovaná ďalšími zúfalcami, ktorí v domnienke, že využívajú iné adresy ako ich predchodca, poslali vlastne to isté aj na mnoho adries aj ľuďom, ktorí sa nenechali prekabátiť. Lenže rovnako tak sa aj medzi adresátmi jednotlivých vĺn našli ľudia, ktorí podľahli a informáciám v správe uverili.

Triky, ktoré podvodníci môžu použiť:

 • email môže vyzerať, že ste si ho poslali sami. Ak sa uvádza ako odosielateľ váš email, to neznamená, že naozaj má hacker prístup k vášmu emailu a email z neho odoslal. Bolo by to zvláštne.
 • niektoré emaily tohto typu môžu uvádzať v predmete aj vaše heslo, prípadne staršie heslo. Ako je možné, že ho poznajú? Vyľaká vás to vtedy, ak používate jedno heslo všade. Hackeri občas preniknú do nejakej databázy, fóra, či eshopu. Ak neboli zabezpečené a unikli z neho heslá, je možné, že hoci staré heslo, stále je vám dobre známe a ak ho použijú do správy – môžete nabrať pocit, že ide o profíkov a niečo o vás vedia. Aj preto je dobré nepoužívať jedno heslo všade a heslá kombinovať. Strategicky dôležité miesta ako sociálne siete, email a Google konto majte chránené iným heslom, ako ostatné služby bezpodmienečne!
 • Kým dnes je predmet Platba z vášho účtu., zajtra môže byť iný, no obsah je postavený neustále na rovnakom princípe.
 • ak vás email oslovuje emailom a nie menom, či inými skutočnými údajmi, potom toho veľa o vás nevie.
 • emaily tohto znenia, aké uvádzame nižšie, ktoré počas 19. marca zasiahli celé Slovensko, niektorým ľuďom podvodníci posielajú aj opakovane. Dokonca emaily posielajú aj na systémové adresy, rôzne infolinky, na neexistujúce adresy, alebo na adresy portálov, ktorých doménu ste si nedávno kúpili a ani nestačili použiť.

Čo o falošných vydieracích emailov musíte vedieť?

 • V skutočnosti o vás nemajú žiadne iné údaje, ako možno len email, prípadne z iného zdroja z iných miest nejaké heslo. Napríklad do účtu nejakého fóra a pod.
 • email odosielateľa nie je pravý. Môže existovať, ale reálne odosielateľ nič také neposlal. Preto nepíšte na tento email späť.
 • V skutočnosti sa nemusíte obávať zverejnenia žiadneho videa.
 • Emaily chodia neadresne, hocikomu. Aj ľuďom čo nemajú webkameru.
 • Adresy hádajú a triafajú aj vymyslené nikdy nikde nepoužité
 • Predmet Platba z vášho účtu. je pre emaily z polovice marca jednotný.
 • Z obrovského počtu na slepo odoslaných emailov sa nájde malé percento ľudí, ktorých doteraz iný email nezasiahol, nevedia si overovať informácie, uveria a zvažujú zaplatiť, alebo zaplatia.

Odporúčame:  o týchto emailoch, ktoré kolujú po internete už pár rokov, sa dočítate aj v knihe (Ne)bezpečný internet. 8. kapitola venovaná osobnej bezpečnosti sa venuje vo viacerých témach spôsobom vlastnej ochrany a rozlišovania podobných hrozieb. Napísaná tak, aby jej boli schopní porozumieť deti, počítačovo neznalí čitatelia, aj seniori.

Znenie nebezpečného emailu, ktorému určite nič neplaťte:

Dobrý deň! Musím sa s vami podeliť o zlé správy. Približne pred pár mesiacmi som získal prístup k vašim zariadeniam, ktoré používate na prehľadávanie internetu. Následne som začal sledovať vaše internetové aktivity. Tu je sled udalostí: Pred nejakým časom som si zakúpil prístup k e-mailovým účtom od hackerov (v súčasnosti je celkom jednoduché si zakúpiť takúto vec online). Očividne sa mi ľahko podarilo prihlásiť k vášmu e-mailovému účtu (TU AUTOMATICKY VLOŽIA VÁS EMAIL). O týždeň neskôr som už nainštaloval Trojan vírus do Operačných Systémov všetkých zariadení, ktoré používate pre prístup k vášmu e-mailu. Vlastne to naozaj nebolo vôbec ťažké (keďže ste sledovali odkazy z vašej emailovej schránky). Všetko dômyselné je jednoduché. =) Tento softvér mi poskytuje prístup ku všetkým ovládačom vašich zariadení (napr. k vášmu mikrofónu, videokamere a klávesnici). Stiahol som si všetky vaše informácie, údaje, fotky, históriu prehľadávania webu do mojich serverov.

Pozor:

v prvej časti falošný email uvádza, že k vám prenikol a zoznamuje vás s tým, že je to možné. Áno, je, ale nie tak ako popisuje, aby vyvolal šok a strach.

Mám prístup ku všetkým vašim messengerom, sociálnym sieťam, e-mailom, histórii chatov a zoznamu kontaktov. Môj vírus neustále obnovuje podpisy (je založený na ovládači), a teda ostáva neviditeľným pre antivírusový softvér. Takisto tuším, že teraz už rozumiete, prečo som ostal neodhalený až do tejto správy… Počas zhromažďovania informácií o vás som zistil, že ste veľkým fanúšikom webových stránok pre dospelých. Skutočne milujete navštevovať porno webové stránky a pozerať na vzrušujúce videá prežívajúc nesmierne množstvo rozkoše. No, podarilo sa mi zaznamenať množstvo vašich neslušných scén a zostrihať pár videí, ktoré poukazujú na spôsob, akým masturbujete a dosahujete orgazmus. Ak máte pochybnosti, môžem urobiť pár klikov mojou myšou a všetky vaše videá budú zdieľané s vašimi priateľmi, kolegami a príbuznými. Taktiež nemám vôbec žiaden problém ich urobiť dostupnými pre verejný prístup. Myslím si, že naozaj nechcete, aby sa to stalo vzhľadom na špecifickosť videí, ktoré radi pozeráte (vy úplne dobre viete, čo myslím), to bude pre vás znamenať skutočnú katastrofu. Poďme to vyriešiť týmto spôsobom: Prepošlete mi 1450€ (v bitcoinovom ekvivalente podľa výmenného kurzu v okamihu prevodu prostriedkov), a hneď ako je prevod prijatý, vymažem okamžite všetky tie obscénne veci.

Pozor:

email uvádza, čím všetkým disponuje a čo o vás vie. Nemá nič, pretože rovnaký email prišiel v miliónoch všetkým možným adresám. A ani jednej nedokázali, čo na nich majú. Neskôr si všimnite, že podvodník radí dobrú vec – meniť heslá. Potlesk.

Následne na seba navzájom zabudneme. Taktiež sľubujem, že deaktivujem a vymažem všetok škodlivý softvér z vašich zariadení. Verte mi, že moje slovo dodržím. Toto je férová ponuka a cena je celkom nízka vzhľadom na to, že som nejaký čas až doteraz kontroloval váš profil a prenos dát. V prípade, že neviete, ako si zakúpiť a previesť bitcoiny – môžete použiť akýkoľvek moderný internetový vyhľadávač. Tu je moja bitcoinová peňaženka: 1J1yr6QkaTji7zgVBSN9YnBK2eooTeqXeE Máte menej ako 48 hodín od okamihu, čo ste otvorili tento e-mail (presne 2 dni). Potrebujete sa vyhnúť vykonávaniu týchto vecí: *Neodpovedajte mi (tento e-mail som vytvoril vo vnútri vašej doručenej pošty a generoval spiatočnú adresu). * Nepokúšajte sa kontaktovať políciu a iné bezpečnostné služby. Navyše zabudnite, že to poviete vašim priateľom.

Ak to zistím (ako vidíte, nie je to naozaj náročné vzhľadom na to, že kontrolujem všetky vaše systémy), – vaše video bude okamžite zdieľané s verejnosťou. *Nesnažte sa ma nájsť – je to absolútne zbytočné. Všetky transakcie kryptomeny sú anonymné. * Nesnažte sa preinštalovať OS na vašich zariadeniach alebo sa ich zbaviť. Je to tiež zbytočné, keďže všetky videá sú už uložené na vzdialených serveroch. Veci, ktorých sa nemusíte obávať: * Že nebudem môcť prijať váš prevod prostriedkov. – Neobávajte sa, zaregistrujem to hneď ako dokončite prevod, pretože nepretržite sledujem všetky vaše aktivity (môj trojan vírus má funkciu diaľkového ovládania, niečo ako TeamViewer). * Že budem aj tak zdieľať vaše videá potom ako dokončite prevod prostriedkov. Verte mi, nemá to pre mňa žiaden zmysel, aby som vám naďalej spôsoboval problémy vo vašom živote. Keby som to naozaj chcel, tak by som to urobil už dávno predtým! Všetko bude vykonané férovým spôsobom! Jedna ďalšia vec… Nikdy viac sa nedostaňte do situácií podobného druhu v budúcnosti! Moja rada – pravidelne meňte všetky vaše heslá!

Článok vznikol v spolupráci s portálom hoax.sk

Foto: podklad dodalo hoax.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu