ZN.SK
Nowy Targ zápchy

Trhovisko Nowy Targ pre šialené zápchy vzdialené na 5 km

Nowy Targ je mesto známe azda polovici Slovenska. Možno aj tej polovici, ktorá ho v uplynulých dňoch plánovala navštíviť. Trhovisko po presťahovaní…

Zľavy na wellness pobyty

Nowy Targ je mesto známe azda polovici Slovenska. Možno aj tej polovici, ktorá ho v uplynulých dňoch plánovala navštíviť. Trhovisko po presťahovaní a rozšírení stále bojuje so zlou dopravou, čomu mohli byť svedkovia mnohí návštevníci v aj počas dneška a včerajška. Miestne trhoviská sú najmä pred Vianocami cieľom pre všetkých nákupov-chtivých.

Nowy Targ zápchy

Totálne zápchy až na dve hodiny

V očakávaní, že v silne katolíckom Poľsku v nedeľu nenakúpia, vyrazili mnohé auta až od Bratislavy, či Banskej Štiavnice. Najviac však azda Poprad, Spišská Nová Veľmi, Martin, Žilina a ďalšie mestá. Hoci Nowy Targ zaplnili do širšieho okolia v sobotu, otvorené je aj v nedeľu. Odporúča sa vyraziť skoro ráno, ale nie vždy to pomôže. Mnohí preto zostali zaseknutí v stojatých zápchach, pred Nowym Targom aj vo vzdialenosti takmer 5 kilometrov. Špecialitou niektorých Slovákov je zámerne sa v zápche neposúvať a nechávať si priestor pred sebou. Akoby to malo vyznieť ako tvrdenie, že oni sú tí, „čo rozhodnú, kedy a akou rýchlosťou sa vpred posúvať“. Obrovské medzery predlžujú kolóny a zbytočné svojvoľné posúvanie po vlastnom tempe len vytáča všetkých za vodičom, pokiaľ len dovidí. Vás pritom môže trafiť.

Nowy Targ Zápchy

18. novembra už od 11:00 sa vzdialenosť skracovala, no stále ešte aj o 13:00 boli cesty smerujúce do mesta Nowy Targ upchaté. Zhruba 17 slovenských značiek na 2 poľské a jednu českú. Mesto bolo upchaté tak nešťastne, že aj miestni, či prechádzajúci celkom mimo záujmu o nakupovanie boli nútení zostať visieť.

Postranné parkoviská a improvizované plochy vzdialené aj viac ako dva kilometre nachádzali využitie. Už ráno sem priviezli maďarské autobusy turistov kvôli nákupom. Zazrieť bolo možné množstvo autobusov z rôznych slovenských miest a súkromných prepravných spoločností, ktoré organizovali zájazdy na toto miesto so zámerom „nakupovať“. Tradične sa však s Nowym Targom spája aj blato. Hoci na novom mieste, stále nie dostatočne čistom, aby ste z neho nevyšli s nejakou nechcenou šmuhou. Špina, blato a na veľa miestach stále nedoriešený podklad.

Skúste vo štvrtok, cez víkend je tlačenica

Nowy Targ, podobne ako aj iné ciele, kam mieria ľudia za nákupmi pred Vianocami, je dobré navštíviť nie v čase, keď viete o stopercentnom záujme všetkých ostatných. Skúste sa vybrať vo štvrtok, deň, kedy je trhovisko otvorené a mnohí sú v práci. Vyhnete sa hodinám stráveným v zápche, spálenému nie lacnému benzínu, dýchaniu spalín z áut pred vami, ale aj ďalším komplikáciám spojeným s kolónami. Následne ešte stále nehovoriac o tlačenici ľudí v samotnom trhovisku, ktorá nie je tak výrazná.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu