Trenčianske Hradovánky a história na vlastnej koži už 17. - 18. 6. 2017 - Zaujímavé novinky ZN.SK

Trenčianske Hradovánky a história na vlastnej koži už 17. – 18. 6. 2017

Milovníkom dejín je určený tiež premiérový ročník dvojdňového historického festivalu Trenčianske Hradovánky. Sídlo pána Váhu a Tatier, Matúša Čáka, sa 17. a 18. júna premení na výstavu dobového života a umení.

Rytieri a historický festival

Trenčiansky hrad ako dejisko nového festivalu

Za bránami Trenčianskeho hradu si návštevníci budú môcť pozrieť vystúpenia šermiarov, tanečníkov a kaukliarov, stretnú rozličné historické osobnosti a chýbať nebudú ani remeselníci, ktorí budú záujemcom predvádzať svoje zručnosti. Unikátnym zážitkovým spôsobom si účastníci festivalu budú môcť vyskúšať históriu na vlastnej koži. Medzi atrakciami totiž nájdu aj mučidlá, napríklad škripec, na ktorý sa odvážlivci môžu nechať natiahnuť. Návštevníci tiež majú možnosť vyskúšať si žonglovanie, šerm či stredoveký tanec a to všetko pod dozorom ochotných historických inštruktorov.

V detskom kútiku bude pre najmenších pripravené divadielko, rovnako aj rozličné zábavné a hravé vystúpenia. Samozrejmosťou je aj ponuka občerstvenia. Prvý ročník festivalu ponúkne návštevníkom pestrú plejádu vystúpení a atrakcií, pri ktorých sa môžu priučiť histórií aj uvoľniť v kruhu rodiny a priateľov.

Ilustračná snímka: Matúš Koprda, historický festival Rotenstein 2016

 


Avatar
Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.
Viac:
Ghost in shell
Recenzia filmu Ghost in the Shell… pripravte sa na zážitok

Výr alebo vír
Aké Y alebo I sa píše v slove výr alebo vír a aký je rozdiel?

Smothies
Bio, vegán, vegetarián? Zorientujte sa v tom, čo to znamená

Zavrieť