Feriha a Fatmagul v novej telenovele Zakázaná láska na Doma

Feriha a Fatmagul v novej telenovele Zakázaná láska na Doma

Na začiatku februára 2015 sa na televízii Doma objavila novinka Zakázaná láska z Turecka, ktorá zaznamenala veľký záujem aj v Južnej Amerike, donedávna veľkej liahni lacných telenoviel. V USA dokonca zvažovali vytvorenie vlastného seriálu inšpirovaného tureckým originálom. Turecká telenovela je sama inšpirovaná románom tureckého autora menom Halil Ziy Usakligili. Napísal dielo o zakázanej láske dvoch mladých ľudí. Príbeh a námet, ktorý našiel už mnoho podôb a stále je nakoniec akousi podobou Rómea a Júlie, tak ako v prípade slovenského Búrlivého vína.

Nová telenovela Zakázaná láska

V seriálovej podobe sa stretávame s rodinou hlavy rodiny Adnana, ktorému zomrela manželka a svoj čas venoval výchove svojich dvoch detí a jedného osvojeného chlapca. V čase, keď sú deti už takmer dospelé. Adnana však očarí krásna mladá Bihter, ktorú hrá herečka Beren Saat známa z predošlého seriálu Fatmagul. Rozhodne sa za s ňou oženiť aj napriek vekovému rozdielu, no ona sa zamiluje do Adnanovho mladého nevlastného syna Behlula. Úžasná zápletka, ktorá už pri niekoľkých vetách prináša typické zamotanie deja na spôsob typickej telenovely.

Zaujímavé tváre v pozadí

Mimo Fatmagul sa v seriály objavuje aj mladá Hazal Kaya, ktorá si získala slovenských divákov úlohou Ferihy. Obe hviezdy z Turecka naraz vo výhodnom balíčku tak potešia hlavne tých, komu chýbala Feriha v seriály Feriha. Hazal Kaya v Zakázanej láske predstavuje postavu Nihal, Adnanovej dcéry.

Distribučný popis seriálu:

Adnan pred 11 rokmi prišiel o svoju manželku. Utiahol sa do úzadia a všetku svoju pozornosť venuje svojim dvom deťom Nihal a Bülentovi. Spolu so svojimi dvomi deťmi, ich napoly francúzskou vychovávateľkou a Behlülom, chlapcom, ktorého si zobral pod svoj patronát po tragickej smrti jeho rodičov, žije v jednom z honosných sídiel v Istanbule. Po tom, ako spozná dcéru pani Firdevs a jej mŕtveho manžela pána Meliha, začne znovu po rokoch cítiť to, čo už dávno necítil a tak sa do jeho života vracia láska. Pani Firdevs je veľmi ambiciózna žena, ktorá dokonca súperí so svojimi dcérami. Ani náhla smrť jej manžela ju nevzdiali od spoločenského života. Je pripravená a neodmieta žiadne významnejšie spoločenské pozvanie.
Bihter viní svoju matku za smrť jej otca a veľmi sa hanbí za to, že je jej dcérou. Vo svojej opustenosti a smútku nájde oporu v pánovi Adnanovi a tak v jeho náručí kráča k novému  začiatku. Na druhej strane Firdevs považuje Adnana za veľmi vhodného partnera pre seba. Pri svojich snahách získať ho, skríži cestu svojej dcére čo vyvolá začínajúci konflikt medzi matkou a dcérou, trvajúci pár rokov. Bihter, ktorá v Adnanovi nachádza svoj prístav pokoja, sa tak popri dôvere a hľadaní šťastia stretáva s vášňou. Behlüla s Bihter ťahá k sebe neobyčajná sila. Ich zakázaná láska ovplyvní každého člena v domácnosti. Nevinnosť tak zatieni zrada. Vášeň a láska spúta vernosť.
Seriál je k dispozícii na VOYO

Pripravila Renáta

Ohodnoťte článok post

Roman Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.