Tajomstvá kníh: 666 démonov a 666 duší od Emily D. Beňovej

Tajomstvá kníh: 666 démonov a 666 duší od Emily D. Beňovej

Emily D. Beňová patrí medzi slovenské spisovateľky, ktoré svoje knihy vydávajú prostredníctvom vydavateľstiev, aj ako samovydavateľ. Jej novinky sa objavujú v rebríčkoch top predávaných titulov a občas sa zdá, že sa s nimi stretávame na každom rohu. Ako vystavované v kníhkupectvách, alebo ako položka vo wishlistoch zákazníkov, ktorí sa radi pochvália čo plánujú zakúpiť, alebo prečítať. Najnovšia séria 666 sa nám už predstavila v roku 2021 prvým dielom 666 duší a len nedávno sme mali možnosť spoznať pokračovanie (2. diel) s názvom 666 démonov. Samotná autorka nám prezradila viacero zaujímavostí, ktoré sa viažu s knihou 666 démonov a 666 duší. Tretí diel by sa mal objaviť na trhu budúci rok.

Séria 666

Nálož zaujímavostí a faktov o knihách série 666

 • Autorka začala písať prvú knihu ešte v lete roku 2019. Dopísaná bola po Vianociach toho istého roka.
 • Druhú časť začala písať nasledujúci rok v januári. Písanie bolo také nutkavé, že nedokázala prestať, a sériu ukončila treťou časťou v lete 2020.
 • Hlavná hrdinka Vivien je autorke podobná viac než by ste povedali. Celá jej charakteristika, povaha a zmýšľanie sú takmer identické s autorkiným. Kto ju pozná a čítal 666, ten nám dá za pravdu.
 • V trilógii 666 sa držala rovnakých pravidiel, aké si stanovila pri písaní série Dva kroky do pekla, ktorá vyšla v roku 2014.
 • Do príbehu 666 dokonca preniesla jednu kľúčovú postavu. Ktorú? To zistia len tí, čo čítali obe série.
 • Meno hlavného hrdinu autorku poriadne vytrápilo. To, že bude Van Hell, bolo jasné od samého začiatku, no k menu Adrien dospela až trochu neskôr. Prišlo nečakane a bolo jasným favoritom. Kým ho nepoznala, do knihy vpisovala len veľké X.
 • 666 duší je kniha s hlbokým posolstvom ukrytým medzi riadkami. Ide o príbeh, ktorý poukáže na to, ako jednoducho dokáže človek padnúť na samotné dno zla, a ako ľahko vie zradiť pre vidinu vlastného blaha.
 • Autorka príbeh písala naozaj rýchlo, čo znamená, že napísala jednu kapitolu denne.
 • Jej prvé čitateľsky boli Katka a Paťka, ktoré na ďalšiu kapitolu čakali noc čo noc pri počítačoch.
 • Obe o knihe tvrdili, že sa stane bestsellerom. (Žeby to pričarovali?)
 • S myšlienkou na príbeh o temnom pokušiteľovi sa autorka pohrávala už v roku 2014, kedy vydávala sériu Dva kroky do pekla. Avšak až v roku 2019 sa v jej mysli poskladala do podoby, ktorú poznáme z kníh.
 • Pôvodný plán bol – len jedna kniha. Ibaže autorka mala pocit, že jednotkou sa to skončiť nemôže, že tým koncom by zlomila srdcia mnohým čitateľkám.
 • Dala si pevné predsavzatie, že knihy budú IBA dve. Avšak pred koncom druhej časti jej v hlave hlodali ďalšie a ďalšie nápady, a tak záver napísala otvorene a všetko ukončila až v tretej časti.
 • Rozlúčiť sa s príbehom pre ňu vôbec nebolo ľahké. Po dopísaní cítila prázdnotu a pocit, že zostala opustená (ako čitateľky po dočítaní Duší a Démonov). Adrien jej chýbal, a tak stavila na ďalší príbeh a v roku 2020 napísala prvé dve časti novej trilógie. Ale o tom… až potom…
 • Obálku na prvú časť mala vybranú už pri jej písaní. Zvyšné dve časti vznikli v roku 2020, keď dopisovala druhú časť.

Knihy v predaji:  nakupujte knihy Emily D. Beňovej na martinus.sk, alebo na bux.sk

Sledujte náš seriál Tajomstvá kníh a dozviete sa ďalšie zaujímavosti o úspešných knižných dielach, ktoré ste možno ani len netušili.

Oficiálne stránky autorky: https://pisanie-je-moj-zivot.webnode.sk

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.