Tajomstvá a zaujímavosti kníh: Elixír na lásku (Kim Martinová)

Tajomstvá a zaujímavosti kníh: Elixír na lásku (Kim Martinová)

Život s nadprirodzenou schopnosťou môže byť občas riadne náročný. Will už rok pracuje v lesnom laboratóriu, kde sa podieľa na výrobe rozmanitých elixírov a každý deň sa pritom neskutočne nudí. Oveľa radšej by študoval. Počíta dni do konca roka a šetrí si na vysokú, kým sa do susednej ordinácie nepriženie dievča vo fialových šatách… Romantické fantasy pre nielen násť-ročné čitateľky sa tvári nenápadne, ale dajte mu určite šancu.

Elixír na lásku, Kim Martinová, Maxim

Zopár zaujímavostí o autorke

Samotná autorka tohto knižného dielka pochádza z východného Slovenska. Píše pod pseudonymom, má len 22 rokov a v zásuvke viac ako 10 dokončených rukopisov. Je tak vysoko pravdepodobné, že o mene Kim Martinová ešte budeme počuť. Dnes si v našom seriály odhalených tajomstiev kníh predstavíme tie, ktoré vám predstavia knižný príbeh Elixír na lásku z inej, ako tej obsahovej stránky. Tajomstvá prezradila samotná autorka.

Elixír na lásku a tajomstvá knižného príbehu

  1. Dej sa odohráva vo svete, ktorý je rozdelený na dve časti – les a mesto. Mestská časť je tomu nášmu svetu veľmi podobná.
  2. Hoci sa jedná o fantasy, príbeh si rovnako užijú aj priaznivci contemporary a všetky romantické duše.
  3. Nadprirodzené bytosti – napoly psy – nevznikli z mágie, ale z lásky, keď si pred mnohými rokmi jeden verný psí priateľ ukradol kúsok duše svojho milovaného človeka a získal tak ľudskú podobu.
  4. Po prvej kapitole som s príbehom chcela seknúť a teraz ma neskutočne teší, že som to neurobila.
  5. Počas písania som sa stihla presťahovať, zostarnúť o jeden rok a vymeniť starý notebook za nový.
  6. Čítala som text toľkokrát, že viem mnohé pasáže naspamäť.
  7. Kniha mala pôvodne len polovičný epilóg.
  8. Hlavná hrdinka (Yasmin) je môj pravý opak. Odvahu a svojhlavosť jej iba ticho závidím. Zato s Willom by sme si mohli podať ruky, som rovnaký introvert.
  9. Aj keď som hrdou majiteľkou malého psa, žiadny taký sa v príbehu nevyskytne.
  10. Bicykel je v knihe hlavným dopravným prostriedkom, no ten svoj som paradoxne dostala až po jej dopísaní.

Knihy v predaji:  nakupujte knihy Kim Martinovej na martinus.sk, pantarhei.sk, alebo na bux.sk. Sledujte náš seriál Tajomstvá kníh a dozviete sa ďalšie zaujímavosti o úspešných knižných dielach, ktoré ste možno ani len netušili.

Zaujímavé odkazy k autorke a ku knihe:

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.