ZN.SK
Diakovce, Saliby

Slovenský unikát – kúpaliská Diakovce a Saliby delí len plot

Slovensko má unikát, ktorý sa týka kúpalísk. Azda nikde inde na Slovensku nenájdete dve termálne kúpaliská tak blízko seba, ako Diakovce a Saliby vedľa seba

Slovensko má unikát, ktorý sa týka kúpalísk. Azda nikde inde na Slovensku nenájdete dve termálne kúpaliská tak blízko seba, ako v Diakovciach, ktoré hraničia s Hornými Salibami jedným plotom. Dve obce, dve kúpaliská a dva zdroje vody v rôznych hĺbkach. Kúpalisko Diakovce je známe už niekoľko desaťročí, neskôr vybudované Horné Saliby vznikli s vlastnými zariadeniami, kde pribudol tobogan. Ten sa stal na pár rokov hlavným ťahákom, prečo uprednostniť práve Horné Saliby. Jeho bolestivé spoje z pred rokov sa spájajú so spomienkami minimálne dvoch rodín z Kysúc.

Diakovce, Saliby

Nie tak ďaleko od Galanty je z ničoho nič mimo hustej zástavby v okolí poľnohospodársky využívanej pôdy v poliach živý ostrov plný vody, ktorý je rekreačným cieľom už troch generácií návštevníkov. Dnes dva vstupy sa nachádzajú na rovnakej ceste, no stále na opačnej strane vstupného priestoru. Parkovanie je možné pred kúpaliskom, ale aj vo vnútri.

V Diakovskej časti si môžete vozidlo zaparkovať za smiešnych 1,5 EUR na deň priamo vo vnútri, prenajať bývanie, chatku, či miesto pre stanovačku. Dnes kúpalisko v Diakovciach nájdete pod názvom Retro Thermal, ktoré ťaží zo vzhľadu typického socialistického kúpaliska, ktorého pridanou hodnotou bude čoskoro rekonštrukcia budov vo vnútri areálu.

Aktualizácia 2016:

V článku bola nahradená staršia fotografia novšou, na ktorej je viditeľný plot a tobogan už zo Salíb. Počas leta 2016 naozaj došlo k zaujímavej rekonštrukcii a opravám (článok a fotografie). Nízke ceny služieb v porovnaní s inými podobnými zariadeniami trvajú naďalej.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu