ZN.SK
Odpočítavanie online

Online odpočítavanie: koľko dní do Vianoc, či do dňa X?

Z času na čas napadne mnohým otázka, koľko vlastne dní zostáva do Vianoc, či koľko dní zostáva do odchodu na dovolenku… Hľadáte nástroj na odpočítavanie.

Z času na čas napadne mnohým otázka, koľko vlastne dní zostáva do Vianoc, alebo koľko dní zostáva do odchodu na dovolenku, do 1. Svätého prijímania, do svadby a ani netušíte, ako to vypočítať presne aj spolu so všetkými tými prestupnými rokmi, rôznym počtom dní v mesiacoch a ako to vlastne vypočítať. Neraz sme rovnakú vec riešili aj my. Veľmi rýchle a dobré riešenie sú rôzne online nástroje, ktorým zadáte údaj čo chcete, a vypočítajú vám presné odpočítavanie k tomu, čo potrebujete. Vedia tak dať pomerne rýchlo odpoveď na otázku, koľko vlastne dní zostáva do dňa X a je celkom jedno, čo si pod písmenom X predstavíte. Také plánovanie nie je na škodu. Viete si tak vypočítať napríklad aj to, koľko dní zostáva do vašich narodenín, pôrodu, na čo sa stihnete ešte pripraviť, koľko týždňov alebo piatkových večierkov ešte stihnete kým nedosiahnete 30 a všeličo iné.

Online odpočítavanie a free nástroje na countdown

Tu je niekoľko bezplatných nástrojov, ktoré v súčasnosti fungujú.

Odpočítavanie online

TimeAndDate

Online nástroj umožňuje rýchly výber vzhľadu, môžete si zadať svoj vlastný názov, štýl fontu a samozrejme časový údaj ku ktorému chcete odpočítavanie zapnúť. Výhodou tohto riešenia je fakt, že si môžete vybrať a potvrdiť aj časovú zónu. Ak teda rozbaľujete darčeky o 17:00 24. decembra 2015, je možné si tento údaj presne nastaviť. Ďalšou výhodou je fakt, že nech pošlete komukoľvek odkaz na vygenerované odpočítavanie, každému sa zobrazí podľa vlastnej časovej zóny, podľa toho, kde sa na Zemi nachádza.

It’s almost – odpočítavanie v angličtine s Embed kódom

It’s almost je taktiež bezplatná online služba na vytváranie odpočtu. Dokonca vidíte aj stotiny, čo je len vec detailostov. Heslo It’s almost sa nedá prepísať na slovenský variant a zadávanie mesiacov s dňami je tu nutné priamo a v opačnej podobe, tak ako majú v USA. Dizajnovo pekný nástroj používa aj vlastnú URL

Napríklad náš odpočet toho, za koľko dní vlastne budú Vianoce a prebehne u nás rozbaľovanie darčekov – 24. december 17:00 je vyššie (počítadlo sme pri update článku v roku 2020 zmenili na rok 2020. Neskôr, po týchto Vianociach, je možné, že nebude fungovať správne). Služba umožňuje embedovať odpočítavanie na vlastné stránky. Čiže sami si môžete na stránky vložiť svoj EMBED kód. Ibaže anglický začiatok sa nedá zrušiť a výsledok vyzerá ako je vidieť vyššie. Cieľový čas v angličtine môže vyžadovať AM (doobedie) a PM (poobedie). Nezadáva sa teda jedna hodina poobede ako 13:00 ale ako 01:00 PM.

7is7 na rovinu

Priamo a na rovinu bez zdržiavania sa efektami vám ukáže, koľko dní, hodín a minút zostáva vrátane sekúnd do konkrétneho časového úseku. všetky údaje sú prepísané do každej menovanej jednotky. Ak by ste teda v čase písania tohto článku chceli vypočítať vzdialenosť Vianoc a určen=ého času na rozbľaovanie darčekov v časových jednotkách, videli by ste tak napríklad údaj 98 dní, 2354 hodín, 141241 minút a 8474474 sekúnd.

Days.to

Osekanejší nástroj, ktorý umožňuje priamy výpočet dní a času do nejakej udalosti je Days.to, v ktorom už priamo nachádzate konkrétne udalosti.

DateCountdown

Opäť jeden z jednoduchých nástrojov na odpočítavanie. Len si zadáte názov odpočtu, dátum cez kalendár a následne čas. PM ako poobede a AM ako doobeda ohraničuje možnosť nastavenia piatej hodiny napríklad skoro ráno (AM), alebo podvečer (PM). Po potvrdení sa dostávate k jednoduchému odpočtu.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu