Slováci medzi prvými na svete, čo prečítajú Millennium 4

Slováci medzi prvými na svete, čo prečítajú Millennium 4

Pokračovanie slávnych románov Stiega Larssona ako boli Muži, ktorí nenávidia ženy, Vzdušný zámok, ktorý vybuchol a Dievča, ktoré koplo do osieho hniezda bude mať celosvetovú premiéru už 27. augusta. Reálne to pre milovníkov kníh znamená jednoduchú vec. Už počas 26. augusta sa predajne v celej Európe zásobia knihami v ich jazyku, ktoré boli posledné mesiace starostlivo pripravované a uchovávané v tajnosti. V tajnosti, čo sa týka obsahovej stránky. Úderom polnoci sa tak môže začať s predajom a keďže práve na Slovensku začína deň 27. august o niečo skôr, než v Nórsku, Francúzsku, či Veľkej Británii, práve u nás budeme mať šancu prečítať si knihu skôr a byť tak medzi prvými na svete. V USA sa vydanie oneskorí o pár dní. Na to, aby ste mohli byť medzi prvými na svete už úderom polnoci, potrebujete byť v správny čas na správnom mieste.

Millennium 4: Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti

Štvrtý diel už nepochádza z pera novinára Stiega Larssona, keďže zomrel v roku 2004 krátko po odovzdaní rukopisov všetkých troch kníh vydavateľovi. Práve Stieg stojí za záujmom Slovákov o severskú literatúru. Štvrtý diel je dielom Davida Lagercrantza, švédskeho novinára, ktorého poverila napísaním štvrtého dielu Larssonova rodina a jeho vydavateľ.

Lisbet Salander a Mikael Blonkvist

Bratislavský kinomaratón a všetky tri švédske filmy naraz
O 17:00 sa v bratislavskom kine Lumiére dňa 26. augusta 2015 odštartuje kinomaratón v rámci ktorého budú môcť návštevníci vidieť všetky tri švédske filmy s prestávkou, občerstvením, tombolou, prednáškou o Stockholme a k tomu bude patriť samozrejme aj predaj kníh o 5 eur lacnejšie, než je maloobchodná cena.

grafika Dievča ktoré uviazlo v pavúčej sieti

Podrobnosti nájdete aj na stránkach Buxcafe.sk a predaj knihy na BUX.sk

Mimoriadne úspešné švédske filmy

Pôvodné Millénnia zo švédskej produkcie boli oveľa zaujímavejšie a lepšie, než jediný jeden pokus amerických filmárov, ktorý sa nejako zasekol pri prvom filme a ďalšie nenasledovali. V podstate akoby sfilmovali len prvého Harryho Pottera a na čitateľov čakajúcich na ďalšie sa nehľadelo. Aj keď známejšia americká verzia Muži, ktorí nenávidia ženy s Danielom Craigom mala silnejší marketing, práve švédske filmy spravili do sveta oveľa väčšiu dieru a preslávili tiež herečku Noomi Rapace, ktorú sme mali možnosť vidieť napríklad vo filmoch Prometheus, alebo Dieťa 44.

Slováci medzi prvými na svete, čo prečítajú Millennium 4
Ohodnoť tento článok
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Sahara
Sahara a 1% z jej plochy by mohlo nahradiť elektrárne sveta

Superstar finále 2015
Finále ČS Superstar 6. 12. 2015 vyhrala Emma Drobná

Vianočný stromček
IKEA vianočné stromčeky v roku 2016 budú od 8. decembra

Zavrieť