Slováci medzi prvými na svete, čo prečítajú Millennium 4

Slováci medzi prvými na svete, čo prečítajú Millennium 4

Pokračovanie slávnych románov Stiega Larssona ako boli Muži, ktorí nenávidia ženy, Vzdušný zámok, ktorý vybuchol a Dievča, ktoré koplo do osieho hniezda bude mať celosvetovú premiéru už 27. augusta. Reálne to pre milovníkov kníh znamená jednoduchú vec. Už počas 26. augusta sa predajne v celej Európe zásobia knihami v ich jazyku, ktoré boli posledné mesiace starostlivo pripravované a uchovávané v tajnosti. V tajnosti, čo sa týka obsahovej stránky. Úderom polnoci sa tak môže začať s predajom a keďže práve na Slovensku začína deň 27. august o niečo skôr, než v Nórsku, Francúzsku, či Veľkej Británii, práve u nás budeme mať šancu prečítať si knihu skôr a byť tak medzi prvými na svete. V USA sa vydanie oneskorí o pár dní. Na to, aby ste mohli byť medzi prvými na svete už úderom polnoci, potrebujete byť v správny čas na správnom mieste.

Millennium 4: Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti

Štvrtý diel už nepochádza z pera novinára Stiega Larssona, keďže zomrel v roku 2004 krátko po odovzdaní rukopisov všetkých troch kníh vydavateľovi. Práve Stieg stojí za záujmom Slovákov o severskú literatúru. Štvrtý diel je dielom Davida Lagercrantza, švédskeho novinára, ktorého poverila napísaním štvrtého dielu Larssonova rodina a jeho vydavateľ.

Lisbet Salander a Mikael Blonkvist

Bratislavský kinomaratón a všetky tri švédske filmy naraz
O 17:00 sa v bratislavskom kine Lumiére dňa 26. augusta 2015 odštartuje kinomaratón v rámci ktorého budú môcť návštevníci vidieť všetky tri švédske filmy s prestávkou, občerstvením, tombolou, prednáškou o Stockholme a k tomu bude patriť samozrejme aj predaj kníh o 5 eur lacnejšie, než je maloobchodná cena.

grafika Dievča ktoré uviazlo v pavúčej sieti

Podrobnosti nájdete aj na stránkach Buxcafe.sk a predaj knihy na BUX.sk

Mimoriadne úspešné švédske filmy

Pôvodné Millénnia zo švédskej produkcie boli oveľa zaujímavejšie a lepšie, než jediný jeden pokus amerických filmárov, ktorý sa nejako zasekol pri prvom filme a ďalšie nenasledovali. V podstate akoby sfilmovali len prvého Harryho Pottera a na čitateľov čakajúcich na ďalšie sa nehľadelo. Aj keď známejšia americká verzia Muži, ktorí nenávidia ženy s Danielom Craigom mala silnejší marketing, práve švédske filmy spravili do sveta oveľa väčšiu dieru a preslávili tiež herečku Noomi Rapace, ktorú sme mali možnosť vidieť napríklad vo filmoch Prometheus, alebo Dieťa 44.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.