ZN.SK
Pavol Dobšinský rozprávky 2024

Rozprávky Pavla Dobšinského sa dočkali nového vydania

Rozprávky Pavla Dobšinského nás sprevádzajú už roky. A nielen sprevádzajú, stále sa tešia svojej veľkej obľube. Na knižnom trhu je vydaných..

Rozprávky Pavla Dobšinského nás sprevádzajú už roky. A nielen sprevádzajú, stále sa tešia svojej veľkej obľube. Na knižnom trhu je vydaných už niekoľko zbierok s Dobšinského rozprávkami. V roku 2023 k nim pribudla veľmi rozsiahla zbierka z vydavateľstva Ikar. Zbierku  Dobšinského rozprávok upravila a prerozprávala  zo zbierky Prostonárodné slovenské povesti I. (Tatran, 1973) Elena Slobodová a vybrala do nej 25 rozprávok, medzi ktorými čitatelia nájdu aj rozprávky Zakliata hora, Zlatá podkova, zlaté pero a zlatý vlas, Lomidrevo alebo Valibuk, Zlatovláska, Mahuliena Zlatá panna alebo Slncová panička, Jelenček či Zlatá priadka.

Pavol Dobšinský rozprávky 2024

Dobšinského svet rozprávok

Dobšinského svet rozprávok odkrýva svet plný tajomna, fantázie a boja dobra nad zlom. Je síce pravda, že u Dobšinského dobro vždy nakoniec zvíťazí, no tento boj neraz sprevádza aj krutosť a brutalita. Postavy sú neopakovateľné a nadčasové aj po rokoch. Statoční šuhaji, bájne devy, ježibaby, strigôni, princovia, králi a draky. A uprostred toho reálny a nadpozemský svet deliaci sa a zároveň sa prelínajúci, ale i svet rozdelený na ten bohatý a chudobný. Hlavné čaro u Dobšinského je však v zázrakoch: zlatom pere, striebornom tátošovi, zlatej hviezde na čele dievčaťa, medenom jabĺčku, z ktorého vyrastie zámok, troch pávach, ktoré sa zmenia na tri dievčiny…

Pri čítaní Dobšinského rozprávok sa čitatelia prenesú do fantazijného sveta, ktorý nás mnoho učí aj o odvekej túžbe ľudí po lepšom a spravodlivejšom svete a živote v ňom. Svete, v ktorom vyhráva múdrosť a dobrota srdca, a na konci ktorého (nielen) v rozprávke zazvoní iba šťastný zvonec.

Originálne spracovanie knihy

Spracovanie Dobšinského zbierky rozprávok je naozaj originálne a čarokrásne. Jednotlivé texty rozprávok dopĺňajú  výrazné a pôsobivé ilustrácie Vladimíra Krála. Tie prinášajú čitateľom hlbší zážitok a pomáhajú príbehu ožívať, a to nielen na jednotlivých stranách knihy. Sú hlavne odkazom, z ktorého by mali čitatelia nanovo a nanovo čerpať.

Pavol Dobšinský rozprávky 2024

Knižné vydanie prešlo grafickou úpravou Mareka Kianičku a vychádza s pôsobivým prebalom vo vysokej polygrafickej kvalite. Kniha si iste nájde svoje veľmi čestné miesto u všetkých milovníkov a zberateľov slovenských rozprávok, ale nepochybne i vo všetkých rodinných knižniciach.

Informácie o knihe Rozprávky Pavla Dobšinského:

  • Prerozprávala:  Elena Slobodová
  • Jazyk: slovenský
  • Väzba: tvrdá
  • Počet strán: 264
  • Formát: 235 x 290 mm
  • ISBN: 9788055191645
  • Rok vydania: 2023
  • Kúpite na: bux.skmartinus.sk
Mohlo by zaujímať tiež:


Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu