Práca pre väzňov v Čechách: telemarketing mobilného operátora - ZN.SK

Práca pre väzňov v Čechách: telemarketing mobilného operátora

V Českej republike zapoja väzňov z väznice vo Vinařiciach do projektu, ktorý im má ponúknuť prácu, vyplnenie času, ale hlavne pre českého mobilného operátora, ktorého máme aj na Slovensku, aj novú príležitosť na získavanie nových zákazníkov. Telefonovanie na generované čísla ponúkajúc nový výhodný paušál, akého máme už na Slovensku pomerne dosť, má zaisťovať služba operovaná väzňami.

väznica basa

Rekvalifikovaní a bez prístupu k údajom

Tí, ktorí prejdú školením, budú môcť ponúkať služby mobilného operátora prostredníctvom telefonických hovorov. Informácie o tomto projekte nezabúdajú uviesť, že väzni nedostanú prístup k osobným údajom klientov. S najväčšou pravdepodobnosťou tak pôjde len o frontovú líniu, ktorá má za úlohu ponúkať služby. Podobným volajúcim totiž i tak diktujete svoje osobné údaje, ak už prejavíte záujem a chcete využívať služby operátora. Vykonávať túto prácu budú môcť teda len z polovice. Pri prejavenom záujme tak zrejme budú musieť posunúť hovor kvalifikovanejšiemu kolegovi tam vonku.

Rekvalifikáciou má prejsť niekoľko stoviek väzňov a prácu má získať necelá stovka z nich. Existuje množstvo zločinov, pri ktorých takáto práca nemusí predstavovať riziko. V každom prípade však pri veľkej medializácii veci hrozí, že telefonujúci s reklamnou ponukou na konkurenčného operátora dostane otázku „Vy jste taky jeden z těch vězňů? Kolik lidí jste zabil / okrad / podvedl?“ … pokojne sa môže stať.

Práca pre väzňov v Čechách: telemarketing mobilného operátora
Ohodnoť tento článok
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Brtník sa zmenil na včelára, uľahčil si prácu a priblížil med

budha karma
Čo je to karma? Obľúbené slovo, no zároveň vec viery a filozofie

Kúpalisko
Zľavy pre regionálnych návštevníkov kúpalísk a obyvateľov

Zavrieť