ZN.SK
Sen menom láska Peteraj Augustín

Peteraj a Augustín uvádzajú limitovanú knihu Sen menom láska

Sen menom láska je číslovanou edíciou, z ktorej vychádza len 500 kusov. Kniha je tvorená 264 stranami s rozmermi 22×22 cm presne tak…

Sen menom láska – limitovaná kniha: Textár známych hudobných hitov skupiny Modus a ďalších, Kamil Peter sa opäť spája s výtvarníkom Martinom Augustínom v limitovanom knižnom projekte. Naposledy sa v podobnej podobe pred necelými troma rokmi objavila kniha Stále ťa mať. Šlo o tri rôzne publikácie. Jej básne a verše pripomenuli známe skladby skupiny z repertoáru Modusu. Tentoraz ide o knižný projekt Sen menom láska.

Sen menom láska Peteraj Augustín

Sen menom láska, limitovaná edícia 500 kusov

Literatúra je odvetvím kultúry. Jedno z tých, do ktorých investujú nadšenci umenia aj literatúry. O to viac, ak ide o vzácne kúsky, alebo limitované edície. Sen menom láska je číslovanou edíciou, z ktorej vychádza len 500 kusov. Kniha je tvorená 264 stranami s rozmermi 22×22 cm presne tak ako tomu bolo v minulom prípade pred takmer troma rokmi. Kniha je v kazete s mašľou a k nej šatka a rukavice.

Sen menom láska Peteraj Augustín

Oriezku, ktorá býva bežne biela, zdobí tiež ilustrácia. Ilustrovaná do posledného voľného miesta. Oriezku má na svedomí kníhviazačská dielňa Richarda Mayera v Esslingene. Pri výrobe použili papier Artic Volume White 150 g/m​². Na výsledku sa podieľala taktiež grafička Barbara Baloghová.

Exkluzivita a jedinečnosť

Knihu je možné kúpiť online len na stránkach www.luxusnakniznica.sk, kde sa dá vybrať konkrétne číslo. Kniha je slávnostne uvádzaná do predaja v týchto dňoch. Expedovanie jednotlivých kúskov bude prebiehať v marci. Doručenie je bezplatné. To je pri týchto projektoch zvykom. Cena jedného výtlačku limitovanej edície je 300 EUR.

Ďalšie knihy venované Peterajovi a Augustínovi

Martin Augustín sa spája aj s inou nedávno vydanou knihou Martin Augustín – Zrkadlo duše. V decembri 2021 vyšla 1,5 kilogramová hodnotná 255 × 308 mm veľká monografia od Ľudovíta Petránskeho. „Mapuje vyše tri dekády výtvarnej tvorby a života slovenského výtvarníka Martina Augustína (nar. 1968). Ako sám umelec tvrdí, „hranica medzi životom a výtvarnou tvorbou neexistuje“. Aj preto kniha nie je koncipovaná ako tradičná akademická monografia, ale ako púť časom, počas ktorej sa zlomky poznania skladajú do obrazu estetiky krásy. Listovanie v nej chce navodiť atmosféru príjemných posedení pri rannej káve u Augustína, počas ktorých vznikali spomienky a úvahy, keď autor, kunsthistorik a publicista Ľudovít Petránsky s výtvarníkom hľadali dušu Augustínových obrazov a pátrali po všetkom, čo zanechalo odtlačok v umelcovej mysli, duši i srdci.“ uvádza popis knihy.

Monografia venovaná tvorbe Martina Augustína vznikla a vychádza po prvýkrát a okrem priaznivcov samotného umelca či súčasného slovenského umenia vôbec má ambíciu osloviť každého obdivovateľa krásy a harmónie.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu