ZN.SK
Aplikácia Služby do vrecka

Pestrý pomocník do mobilu, aplikácia Služby do vrecka

Rozsiahle praktické informácie, vyhľadávače dopravy, taxíkov, overovač VIN čísla, rodného čísla, či kurzový lístok. Táto aplikácia vám však ponúkne viac…

Výnimočné aplikácie sú tie, ktoré šetria čas a pomáhajú. To je jasné asi všetkým. Lenže do akej miery budete považovať za užitočnú aplikáciu, ktorá vám prinesie rovnaké odpovede, ako 20 iných aplikácií a webstránok? Asi za viac ako len praktickú. Rozsiahle možnosti a informácie vám dokáže priniesť prekvapivo slovenská aplikácia a ako inak, v slovenčine. Rozsiahly pomocník ašpiruje na každodenného spoločníka. Už na úvodnej stránke aplikácie sa totiž stretávate s predpoveďou počasia, svetovým dianím v správach, ale aj s informáciami o vlhkosti, sile vetra, viditeľnosti a vychádzania Slnka. A tu sa nachádzame stále niekde pri jednom percente toho, čo aplikácia ponúka. Ovláda sa jednoducho pomocou menu, prípadne sa do ďalších podsekcií dostanete hravo cez horizontálny posun.

Aplikácia Služby do vrecka

To, čo potrebujete ako prvé, aj ako druhé
Bezplatná aplikácia disponuje hlavnou ponukou, ktorá je zoradená v rozsiahlom menu. To nemá rozdelenie len na kategórie, ale ikonky majú aj farebné rozdelenie, ktoré po vizuálnej stránke zlepšuje orientáciu v menu. Ako hneď druhou aplikáciou je vyhľadávanie dopravných spojov, vlakov a autobusov na celom Slovensku. Cestovný poriadok ste možno aj vy mali v inej aplikácii. Druhou voľbou v menu je blok textových informácií o dopravnej situácií aktuálnej, aj dlhodobej. Vyhľadávanie slovenských názvov miest s diakritikou pritom funguje aj pri písaní bez diakritiky. Kalendár a počasie sú pomerne častými doplnkami podobných pomocníkov. Praktickým pomocníkom môže byť vyhľadávač taxi služieb po celom Slovensku. Sídla spoločností majú vypočítanú vzdialenosť v kilometroch od vašej polohy, takže aj počas vašich ciest je možné získať aktualizovaný údaj o vzdialenosti.

Dôležité informácie
Informácie, ktoré potrebujete len výnimočne a predsa sa hodia, keď už je príležitosť na ich použitie. V časti Prvá pomoc sa nachádza viacero okruhov a tém, v ktorých sa môže zísť pomoc a navigácia. Dôležité telefónne čísla sú doplnené správami s horskými výstrahami. Súčasťou sekcie dôležitých kontaktov je zoznam lekární a adries, pohotovostí, optík a pobočiek ADOSu. Z praktických informácií sú priamo dostupné informácie o Slovensku, slovenských obciach vrátane podrobností o kontaktoch, adresách na obecný úrad a starostovi. K tomu je už len naozaj doplnkom vyhľadávač predvolieb. Pomôcky, ktoré sú už len čerešničkami na torte a dokážu ich oceniť ľudia rôznych profesií sú nepochybne overovače VIN čísiel a EČV vozidiel, POI objekty, čísla a symboly, klasická kalkulačka, ba dokonca celá Biblia.

Kto sa chce baviť, cestu si nájde
Akoby sa zdalo, že článok len vymenúva jednotlivé položky. Pravdou je, že pri rozsiahlosti ešte nekončíme. Autor si dal záležať aj na poslednej kategórii venovanej zábave. Stretnete sa tak so sekciou s vtipnými SMS, krátkymi srandičkami, Murphyho zákonmi, alebo citátmi. Akýmsi obohatením je aj vyhľadávač zliav. Zľavové portály sa tak stretávajú na jednom mieste, čiže nepotrebujete merať cestu na webstránky. Aj keď niektoré zľavové portály majú svoje vlastné aplikácie, aj v tomto prípade pomôže táto jedna nahradiť aplikácie iných.

V platenej verzii je toho viac
Bezplatná verzia je bohatá, no platená verzia má niečo navyše. Službu overenia meškania vlakov dopĺňa aj o funkciu počúvania rádií, alebo náhľad na televízny program. Ten prezentuje prebiehajúce programy slovenských a českých televíznych staníc, fázu v ktorej aktuálny program je a samozrejme aj pohľad na zajtrajšie vysielanie. V lete bude nepochybne lákavou časť „Stav objektov“. Zobrazuje totiž zoznam slovenských kúpalísk a akvaparkov s cenou pre dospelých, alebo deti, ponúka aj pohľad na teploty a hĺbky bazénov. V časti webkamier sa nachádza rozsiahly výber rôznych webových kamier, ktoré ponúkajú pohľad na svahy, námestia, alebo na kultúrne pamiatky. Neobmedzuje sa len na Slovensko, ale siaha aj do zahraničia. Poslednými funkciami v platenej verzii aplikácie sa nachádza výber vtipov v sekcii zábava, no nepochybne hodnotnejší bude kurzový lístok. Ten priamo obsahuje aj kalkulačku pre prepočet medzi menami.

Download aplikácie: Služby do vrecka

Výborný pomocník
Aplikácia nám v tejto chvíli nahradila štyri iné aplikácie, čím ušetrí miesto, nervy aj čas. V jednoduchosti je krása. Potešujúci pomocník v mobile sa sťahuje súborom veľkým niečo viac ako 16 mb. Slúži ako agregátor viacerých aktualizovaných dát, takže do jednej aplikácie sťahujete aktualizované dáta napríklad v časti vyhľadávania VIN čísiel, spojov, alebo kurzového lístka. Užívateľ nepochybne nevyužije všetko, čo pomocník ponúka. Do viacerých jeho častí sa užívateľ možno nakoniec ani nepozrie a do iných nazrie možno len inšpirovaný rozsahom tejto aplikácie. Určite je zaujímavé prečítať si od samotného autora aplikácie, že aplikácia sa bude rozrastať aj o ďalšie prvky. Záleží práve od jej používateľov a odozvy, ktorú každý autorovi poskytne.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu