Jaroslav Klus predstavil svoj román Hodina vlka

Jaroslav Klus predstavil svoj román Hodina vlka

V bratislavskom kníhkupectve Panta Rhei si stredajší podvečer zarezervovalo čas niekoľko milovníkov kníh, aby sa mohlo stretnúť s autorom jednej z najčerstvejších knižných noviniek. v, ako on sám seba nazýva a vyhýba sa pomenovaniu „spisovateľ“. Ako podotkol, toto honosné pomenovanie radšej nahrádza jednoduchým „autor“. Skromný autor dvojdňovej čerstvo vydanej knihy Hodina vlka pôsobil nervózne, no úspešne sa mu nervozitu podarilo prekonávať , čo bolo možné cítiť na zábavnej atmosfére, ktorú prekvapivo v spolupráci s moderátorom večera Dadom Nagyom navodili.

Jaroslav Klus, Hodina vlka

Dnes pôsobiaci ako riaditeľ základnej školy v Oravskom Veselom odhalil, ako v minulosti hľadal zámerne odľahlé a pokojné miesto. Našiel ho práve na Orave. Vo svojom románe používa nepochybne aj časti inšpirované jeho vlastným životom. Ak sme na stretnutie s autorom prichádzali s otázkami a očakávaniami, najmä vzhľadom k menu, ktoré sa prejavuje najmä ako básnik a prozaik, odchádzali sme pobavení a potešení. Klus prezradil aj prípravy ďalšieho románu, hoci zatiaľ má len počiatočné kontúry. Nemal problém si, aj vzhľadom k postaveniu ako riaditeľa školy, urobiť zo seba srandu, rozprávať aj o nepríjemných veciach a stále nezabudnúť pobaviť ľudí.

Jaroslav Klus, Hodina vlka

Román Hodina vlka v sebe skrýva dvoch rozprávačov. Autorom prečítané krátke pasáže vybrané Dadom Nagyom obsahovali humorné časti , aj keď sú písané jednoduchou formou, vety sú pestré na myšlienky , na dej samotný. Popisuje život občas trpko, inokedy humorne, s trochou občasných erotických narážok, čo však neznamená, že ide o čítanie nevhodné pre mládež. Kniha sa v predaji objavila v utorok

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.