ZN.SK
Žirafa April

Online prenos pôrodu žirafy April zaujal internet

Online prenos z ohrady žiráf vo zvieracom parku Animal Adventure Park v štáte New York sa stal včerajšou senzáciou. Zachytávala celý pôrod

Online prenos z ohrady žiráf vo zvieracom parku Animal Adventure Park v štáte New York sa stal včerajšou senzáciou. Online kamera zachytávala celý pôrod žirafej samice April a ľudia sa tak mohli stať svedkami niečoho, k čomu bežný farmár mávne rukou. Žirafej matke z tela vychádzali najskôr dve labky a to bol znak, že sa narodenie malej žirafy blíži. Pre mnohých nikdy nevidená udalosť a jednotlivé detaily, odrazu mali priamo pred očami. Extrémne dlhé telo neuveriteľne poskladané v tele matky sa postupne dostávalo von. Otcovi Oliverovi tak pribudnú čoskoro starosti.

Žirafa April

Malá žirafa na nohách pripravená na život

Dnes už je po pár hodinách malá žirafa na nohách pripravená na život. Už od prírody je vybavená schopnosťou rýchleho postavenia, dobrého zraku a schopnosti sa pohybovať. Hoci vo zvieracom parku ju nečaká boj o holý život v prvé mesiace života a útek pred predátormi, bude potrebovať ešte pomoc matky, ako aj zariadenia. Udalosť narodenia malej žirafy zaujala internetové publikum na toľko, že neváhajú prispieť na fungovanie zvieracieho zariadenia. Samotné Animal Adventure Park sa teraz teší mimoriadnej reklame, akú za iných okolností mohli marketingové agentúry vymýšľať aj celé roky.

Online prenos z výbehu žiráf (počas nášho dňa je tam noc):

Zároveň však zariadenie vníma túto udalosť ako výborný marketing. Máte možnosť sa zapojiť do výberu, alebo voľby mena. No je nutné zaplatiť, aby ste mohli použiť 5 volieb. Systém, ktorý si vypýta peniaze pri voľbe mena je neobvyklý. Pri financovaní podobných zariadení je v podstate pochopiteľná snaha o získanie darov a príspevkov. Ale hlasovať za meno by sa určite dalo vyriešiť aj inak.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu