50. výročie odporu: Okupantov vrátime tam, odkiaľ prišli. Na fotografiách

50. výročie občianskeho odporu: Okupantov vrátime tam, odkiaľ prišli. Na fotografiách

Agresiu z 21.augusta 1968 si prostredníctvom fotografií Ladislava Bielika budú môcť prežiť aj občania Ruskej federácie, Maďarska, Nemecka a Bulharska. Odpor voči okupácii si takto, spolu s nami, pripomenú aj v Českej republike a v Rumunsku.

Nezisková organizácia Camera Obskura a Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí pripravili pri príležitosti 50. výročia občianskeho odporu voči okupácii z Augusta 1968 rad výstav fotografií Ladislava Bielika v zahraničí. “Vytvorili sme rôzne formáty výstav, exteriérové, aj interiérové. Prvá z výstav bude slávnostne otvorená v utorok 12.6.v Budapešti na námestí pred železničnou stanicou Keleti. Bude voľne dostupná širokej verejnosti a už teraz registrujeme obrovský záujem”, povedala riaditeľka Neziskovej organizácie Camera Obskura Miriam Špániková. Na slávnostnom otvorení výstavy sa zúčastnia veľvyslanci Slovenskej a Českej republiky.

50. výročie občianskeho odporu

Aktivity k 50.výročiu občianskeho odporu voči okupácií zahŕňajú okrem interiérových a exteriérových výstav fotografií Ladislava Bielika aj vydanie poštovej známky, zberateľskej mince a suvenírovej bankovky. Na všetkých týchto dielach bude vyobrazený motív z fotografie Ladislava Bielika Muž s odhalenou hruďou pred okupačným tankom.

Ladislav Bielik Muž s odhalenou hruďou

O udalostiach z Augusta 1968 budú následne na medzinárodnej konferencií na Univerzite Komenského diskutovať aj odborníci svetového mena. Konferencia sa uskutoční 20. – 21. septembra za účasti hostí z Ruskej federácie, Maďarska, Rumunska, Bulharska, Srbska, Nemecka, Francúzska, USA a Kanady.

získaná tlačová správa

50. výročie občianskeho odporu: Okupantov vrátime tam, odkiaľ prišli. Na fotografiách
5 (100%) 2 hlas[ov]
Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.
Viac:
Súťaž Websterovci
Súťaž o DVD animovaného seriálu Websterovci a rovnomennú knihu

Slovak lines, a.s.
Hainburgu a Wolfsthala bez autobusu 901, Slovak Lines posilní svoje linky

Opaľovacia mapa
Opaľovanie a opaľovacie krémy: Tieto miesta zabúdame natrieť

Zavrieť