ZN.SK
Apple smartphone

Nomofóbia je novodobý strach zo straty mobilu či signálu

Viete čo je to nomofóbia? Nepochybne ste ešte tento nový pojem nepočuli. Id eo strach zo situácie, že prídete o svoj mobil, alebo len o jeho pripojenie.

Poznáme veľký výber rôznych fóbií, teda foriem strachu a jeho spúšťačov. Je rok 2015 a dnes vo svete selfie šialenstva, chorôb z nemožnosti skontrolovať statusy niekoho iného, či z chorobných pocitov neschopnosti sa pripojiť bolo len otázkou času, než vznikne aj pojem, ktorý bude reagovať na časť z novodobých problémov. Znie to neuveriteľne, no vo svete sa diagnostikuje nový druh strachu, fóbie s názvom nomofóbia. Ako vzniká?

Apple smartphone

Nomofóbia ako strach zo strany mobilu, alebo signálu
Mať funkčný nabitý mobil so signálom pripojenia je dobré. Nepochybne. Ako by ste prežili situáciu, že sa vám mobil vypne, naokolo nie je nabíjačka, alebo len prídete o pripojenie z neznámeho dôvodu? Prežijete bez problémov náhlu zmenu a odpojenie od zvyšku sveta? Alebo upadnete do stresovej situácie, do pocitov úzkosti hraničiacich so šialenstvom?

Za nomofóbiu považujeme:

  • strach zo strany mobilného telefónu
  • strach z vybitia telefónu
  • alebo ešte lepšie strach z vybitia telefónu a ocitnutia bez nabíjačky
  • strach zo strany internetového pripojenia

je doménou v drvivej väčšine mladých ľudí a detí. Práve tí najsilnejšie podľahnú sile sociálnych médií, aplikácií a s rovesníkmi v určitých slova zmysloch pretekajú v aktivite na sieti.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu