ZN.SK
okuliare

Niekoľko dobrých rád pri výbere dioptrických okuliarov

Stalo sa vám už niekedy, že ste urobili zlú kúpu alebo ste vo výbere nejakej veci „šliapli“ vedľa? Pravdepodobne sme takúto situáciu zažili všetci, niekto v menšej miere,…

Stalo sa vám už niekedy, že ste urobili zlú kúpu alebo ste vo výbere nejakej veci „šliapli“ vedľa? Pravdepodobne sme takúto situáciu zažili všetci, niekto v menšej miere, iný zasa v drahšej záležitosti. Aby sme predišli takýmto „nevýhodným“ obchodom, niekedy postačí nechať si poradiť odborníkmi alebo známymi.

okuliare a nákup okuliarov

Kedy je čas na okuliare

Už aj malé dieťa vie, že najlepšou ochranou voči slnku sú slnečné okuliare. Len vďaka nim dokážeme pozerať s otvorenými očami, aj keď kráčame proti ostrým slnečným lúčom. Platí to aj v prípade slabého videnia na krátku či dlhšiu vzdialenosť. Ak tento jav začneme na sebe pozorovať, možno nastal ten pravý čas na dioptrické okuliare.

Pred ich kúpou by sme sa mali poradiť s očným lekárom alebo optikom a určite si dať zmerať zrak, pretože hodnoty oboch očí nemusia byť vôbec rovnaké. Je veľa ľudí, ktorí majú na jednom oku väčšiu dioptriu ako na tom druhom. A keď budeme mať jasno v tom, aké dioptrie potrebujeme, potom môžeme prejsť k ďalšiemu kroku, ktorým je výber rámu, tvar okuliarov, prevedenie, farba a pod.

Kov, titán alebo plast?

Žijeme v dobe, v ktorej aj dioptrické okuliare a ich prevedenie prezrádzajú o svojom majiteľovi či majiteľke veľa dôležitých informácií. Najmä keď ide o okuliare, ktoré si dávame na oči každý deň.

Zásadnými otázkami pri výbere dioptrických okuliarov sú ich účel a hodnoty dioptrií. Od toho sa potom následne odvíja výber rámu a šošoviek. Treba brať do úvahy aj materiál, z ktorého sú okuliare vyrobené. Osvedčená je stará známa trojica: kov, titán a plast. Záleží od nás, pre ktorý z nich sa rozhodneme, všeobecne však platí, že kov je pevný a dlho vydrží. Po okuliaroch z titánu môžu siahnuť napríklad alergici, ktorým kov prekáža. Vsadiť môžete aj na plast, ktorý je dosť častým materiálom na výrobu okuliarov a zároveň výrazom inakosti a moderného životného štýlu. Ak patríte k náročným zákazníkom, možno si obľúbite dioptrické okuliare Elie Saab, ktoré sa rozhodne môžu pochváliť vysokou kvalitou a štýlovým prevedením.

Ktoré dioptrické okuliare budú pre mňa tie správne?

Túto otázku si možno kladieme viacerí a niekedy máme pocit, že sme vyskúšali množstvo rôznych okuliarov a stále nie sme spokojní s tým, aký je náš vzhľad. Ak chceme dosiahnuť maximálnu spokojnosť pri nosení dioptrií, mali sme rám okuliarov prispôsobiť tvaru našej tváre.

Ak máme štvorcovú tvár, budú sa nám hodiť úzke oválne okuliare, ktoré zjemnia ostré hrany tváre. Po hranatýchoválnych okuliaroch by mali siahnuť všetci majitelia guľatej tváre, ľudia s oválnou tvárou sú na tom najlepšie, pretože im pristanú akékoľvek okuliare.

Ak momentálne riešite výber a kúpu dioptrických okuliarov, šťastie môžete vyskúšať napríklad na stránke Duos, ktorá sa len tak hmýri bohatou ponukou dioptrických okuliarov rôznych modelov i tvarov.

Zdroj obrázka: Kzenon / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu