Krajania oživia Nezabudnuté remeslá, v Banskej Štiavnici už 28. júla 2018

Krajania oživia Nezabudnuté remeslá, v Banskej Štiavnici už 28. júla

Ďalší ročník podujatia Nezabudnuté remeslá (28.7. 2018) bude venovaný kultúre zahraničných Slovákov. Do Banskej Štiavnice zavíta takmer šesť desiatok krajanov zo Srbska, Maďarska a Rumunska a budú prezentovať zachované tradície ich predkov vo forme ukážok z vybraných remesiel a ľudovo – umeleckej výroby, ale aj kultúrnych vystúpení. Tisícky návštevníkov sa tak budú môcť zoznámiť so spôsobmi spracovania konope, výroby metiel, tokárestva či výroby povrazov.

nezabudnuté remeslá 2018

Okrem nich sa na podujatí predstaví ďalších približne 150 predajcov najmä zo Slovenska. O sprievodný program sa postará okrem hostí aj folklórny súbor Liptov. Podujatie po prvýkrát ponúkne aj detský program, ktorý bude umiestnený na Radničnom námestí. Tam bude na návštevníkov čakať okrem bábkových predstavení aj  flašinetár, tvorivé dielne a hry. Sprievodným podujatím je výstava obrazom maliarov zo srbskej Kovačice, ktorá sa koná v Kultúrnom centre.

Nezabudnuté remeslá sa budú konať tradične na Námestí sv. Trojice a Radničnom námestí a v dôsledku ich konania dôjde už od piatku 27.7. 2018 k dopravným obmedzeniam. Počas dňa konania podujatia budú uzavreté uvedené námestia a doprava bude riadená organizátormi.

Podujatie sa koná s finančnou podporou Fondu na podporu umenie, Banskobystrického samosprávneho kraja a Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

Odporúčame:


Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.