ZN.SK
Anka Anka Anička

Meniny má Anna, pripomenú ju aj Kollárovci v ich Anka, Anka

26. júla má meniny najznámejšie a historicky najpoužívanejšie ženské meno na Slovensku Anna, alebo Hana. Meno pripomína aj Anka, Anka

26. júla má meniny najznámejšie a historicky najpoužívanejšie ženské meno na Slovensku Anna, alebo Hana. Anička a Janíčko sú dve mená, ktoré sú súčasťou ľudovej hudby od nepamäti jednoducho preto, že pre hudobný a kultúrny svet a vnímanie je Anička žena alebo dievča, kým Janko je muž, či chlapec. Piesne s menom Anička sa spievali aj v súvislosti so Zuzkami, Marienkami, či akýmkoľvek iným menom. Meno Anička sa vymieňalo len v prípade, ak to bolo meno sokyne.

Anka Anka Anička

Dnes je menej populárne, pretože bodujú Ema, Sára, Sofia a iná exotika. Čo však zostáva pravdou je fakt, že aj toto meno sa opäť dostane do vlny popularity, tak ako všetko v rámci mien. Anna je bohato zastúpené u staršej skúsenejšej generácii. Napríklad moje obe babky a mama sú Anny. Všetko najlepšie k meninám, mama.

Meno si pripomínajú aj Kollárovci v úspešnom Anka, Anka

Úspešná kapela zo Starej Ľubovne, ktorej úspech na Youtube môžu závidieť aj iní interpreti alebo Youtuberi, pred pár mesiacmi zverejnila skladbu Anka, Anka v oficiálnom vo videoklipe. Diváka dokáže zaujať hudbou, textom, ale aj príbehom vo videu samotnom. To, čo dokáže dnes polahodiť oku, je naozaj dobré grafické spracovanie, kostýmy, pripravená scéna.. Možno aj to zapôsobilo na ľudí, keď si skladbu pozreli už viac ako 1 milión 199 tisíc krát.

Oficiálne stránky kapely: http://kollarovci.sk
Slovenskej kultúre sa venujeme aj na: http://kulturno.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu