ZN.SK
Jasná Majstrovstvá

Majstrovstvá sveta v lyžovaní v Jasnej a obmedzenie dopravy

Počas 5. a 6. marca 2016 sa z Jasnej stáva centrum zimného športu medzinárodného významu. Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní prinesú obmedzenia v doprave.

Počas 5. a 6. marca 2016 sa z Jasnej stáva centrum zimného športu medzinárodného významu. Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní, na ktorých má Slovensko zastúpenie v podobe Veroniky Velez-Zuzulovej a Petry Vlhovej, prilákajú zrejme viac ako 10 000. Nával ľudí pritom predstavuje pre stredisko riziká, ktoré sa prejavujú napríklad aj v čase vrcholiacej zimnej sezóny v Jasnej.

Jasná Majstrovstvá

Jediná prístupová cesta vedúca Demäňovskou dolinou až k zjazdovkám sa dá upchať jediným nezodpovedným vodičom a celé stredisko môže skolabovať. Najmä pri obrovskom záujme byť súčasťou majstrovstiev a zabaviť sa aj na sprievodných podujatiach je možné očakávať naozaj veľkú rôznorodosť návštevníkov, rovnako ako aj ich medzinárodné zloženie.

Autom sa sem nedostanete

Autom je teda počas víkendu zakázaný vjazd a vodičov bude navigovať niekoľko cedúľ a polícia na odstavné parkoviská. Z parkovísk, ale aj zo železničnej stanice preto bude viesť pravidelná kyvadlová doprava odvážajúca ľudí priamo na svahy. Sľúbená je aj zľava pre všetkých cestujúcich s konečnou vlakovou zastávkou v Liptovskom Mikuláši vo výške 25%. Autom sa na dejisko športového podujatia nedostanete ani v prípade rezervácie ubytovania, či známostí. Zákaz vjazdu majú dokonca aj taxikári, hoci by sme očakávali podporu miestnych podnikateľov, keď už sa tu odohráva podujatie svetového významu, podporení budú zrejme len poskytovatelia ubytovania, známe jaskyne Demäňovskej doliny, či akvaparky.

Športové podujatie láka aj viacero firiem. Súčasťou podujatia je aj oddychová Fun zóna, účasťou sa pýšia už s predstihom niektoré firmy, medzi ktorými je aj televízia JOJ. Lákajú napríklad na stretnutie s Vilom Habom alebo Kristínou Farkašovou, obaja predstavia svoje úspešné knihy, ktoré patria momentálne k najpredávanejším knihám slovenských autorov vôbec.

  • Pozrite si program podujatia: PDF súbor
  • Informácie o podujatí pre návštevníkov: ODKAZ na JASNA.sk
Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu