ZN.SK
Lyžovačka, zjazdovky

Otvorené lyžiarske strediská Ždiar Bachledova a Štrbské Pleso

Mimo lyžiarske stredisko Jasná sa tento víkend otvára do oficiálnej prevádzky aj Vysoké Tatry Štrbské Pleso a Ždiar Bachledka.

Čoraz viac sa približujeme k zime rovnako tak, ako skutočná zima sa blíži k nám. Snehové podmienky na niektorých miestach na Slovensku už dovolia tento víkend vytiahnuť lyže, oprášiť ich od pivničného prachu a pohľadať na ne niekde zapatrošený obal. Pre lyžiarskych nedočkavcov máme aspoň zopár dobrých správ. Mimo lyžiarske stredisko Jasná sa tento víkend otvára do oficiálnej prevádzky aj zopár ďalších.

Lyžovačka, zjazdovky

Stredisko ŽDIAR BACHLEDOVA od 4. decembra

Stredisko Ždiar Bachledova v Spišskej Magure láka na lyžiarsku sezónu prebiehajúcu už od piatku 4. decembra. Pri tejto príležitosti ponúkajú jednotnú cenu skipasu v cene 10 EUR a to až do 6. decembra 2015. Spustená je lanovka z Bachledovej a zjazdovka Bachledka.

Prevádzková doba lyžiarskeho strediska:
4.12 – 6.12.2015: 9.00 – 16.00
11.12.- 13.12.2015: 9.00 – 16.00
od 18.12.2015 denne: 9.00 – 16.00

Lyžiarske stredisko ŠTRBSKÉ PLESO

Jedno z najznámejších stredísk Vysokých Tatier, ktoré je otvorené medzi prvými, je Štrbské Pleso. Už od 4. decembra víta lyžiarov na zjazdovkách Interski I. (dĺžka 865 metrov), Mostíky (dĺžka 357 metrov) a Junior (dĺžka 330 metrov) vrátane zjazdovky Maxiland II. Všetky zjazdovky na Štrbskom Plese sa už na začiatku sezóny 2015/2016 pýšia 40 centimetrami snehu. Čoskoro má nasledovať aj otvorenie Soliska a Furkotky.

Štrbské Pleso je obľúbeným strediskom. Ideálne ak máte priamo ubytovanie v stredisku, keďže počas sezóny a bez väčších obmedzení (prístup, nepriazeň počasia) je tu naozaj plno. Parkovanie tak môže byť problematické najmä na parkovisku pod hotelom Fis a ďalej pri stánkoch, alebo až dole pod plesom. Ideálne je mať vodiča nelyžiara, ktorý sa postará o dopravu. Najideálnejšie sú ale pobyty priamo na Štrbskom plese. Tie pritom vôbec nemusia byť nákladné, pokiaľ sa vyberajú cez vyhľadávače ubytovania kombinujú sa výhodnejšie termíny a pomôže aj hoci malá, ale i tak ponuka drobných ubytovávateľov. Štrbské pleso bolo tradične aj miestom pre bežkárov, dostupnosť týchto tratí je ale nutné overiť podľa sezóny (roku).

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu