ZN.SK
Elan Amphibio 84

Výrobca lyží Elan predstavil úspešnú novú sériu Amphibio

Výrobcovia lyží si na sezónu 2015/2016 pripravili niekoľko inovácií. Za pozornosť stoja modely Elan, ktoré nesú označenia Amphibio a dnes patria medzi najvyhľadávanejšie novinky.

Výrobcovia lyží si na sezónu 2015/2016 pripravili niekoľko inovácií. Nič však na toľko zásadné, aby to zmenilo spôsob lyžovania a ovládanie lyží. Za pozornosť stoja modely Elan, ktoré nesú označenia Amphibio a dnes patria medzi najvyhľadávanejšie novinky. Profil, ktorý si Elan nazval Amphibio®, sa v rebríčkoch špecializovaných magazínov objavujú na priečkach s oceneniami. Ide o kombináciu Elan profilov rocker a camber na jedinej lyži. Camber je pre lepšiu priliehavosť hrán a rocker je pre priamejšie a hladšie oblúky. Predok lyže je formovaný pre lepší vjazd do oblúkov a koniec lyže je zas tvarovaný pre rýchly výjazd z oblúka. Lyže majú pritom umožniť ukončiť oblúk vtedy, keď to chce lyžiar a nie keď si to žiada situácia a viaceré podmienky.

Amphibio 16 TI2 Fusion
Lyže určené pre pokročilých a náročných lyžiarov majú pri prstoch vyvýšené viazanie ELX 12.0 Fusion BLK/Smoke. Lákajú krásnym čiernym dizajnom so zeleným lemovaním po hranách. Použité technológie pri všetkých troch lyžiach RST sidewall, Response Frame drevené jadro, Dual Shaped Ti2 (titán). Značka lyží (nápis) nie je tak veľká, ako sme zvyknutí pri Elan lyžiach z minulosti. Model je držiteľom medaily ISPO a cenu RED DOT za kvalitnný dizajn, cenu Plus X Award a ocenenie Show Stopper od Ski Magazine.

Elan Amphibio 16
Pri dĺžke 160 cm – rádius 13.3°
Pri dĺžke 166 cm – rádius 14.5°
Pri dĺžke 172 cm – rádius 15.7°
Pri dĺžke 178 cm – rádius 17.0°
Cena 595 EUR v ponuke na TopSki.sk

Amphibio 14 TI Fusion
Ďalšou novinkou sú aj lyže 14 TI Fusion. Výrobca ich pasuje za univerzálne rýchle lyže určené pre pokročilého a náročného jazdca. 14 TI majú podobne modernný riešený dizajn s elegantnou čiernou a materálmi ako pri Amphibio 16. Zelená farba v strednej časti pod lyžiarkou je tvorená hustými zelenými čiarami. D´žku a rádius majú lyže zhodné s Amphibio 16.
Cena 509 EUR v ponuke na TopSki.sk

Amphibio 84 XTI Fusion
Lyže, ktoré zaujmú svojim elegantným čiernym vzhľadom s oranžovou strednou častou pod viazaním, disponujú podobnými vlastnosťami ako 16 TI2 Fusion. V časti pod lyžiarkou je šírka lyže 88 mm, čo má podľa výrobcu dopad na výborné vlastnosti na akomkoľvek snehu. Oproti predošlému modelu ide o lyže určené náročnému lyžiarovi. Zlaté ocenenie na WorldSkiTest.com All mountain a ešte niekoško ďalších.

Elan Amphibio 84
Pri dĺžke 164 cm – rádius 14.6°
Pri dĺžke 170 cm – rádius 15.8°
Pri dĺžke 176 cm – rádius 17.1°
Pri dĺžke 182 cm – rádius 18.5°
Cena 675 EUR v ponuke na TopSki.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu