Extrémni športovci sveta: Jhonatan Florez - ZN.SK

Extrémni športovci sveta: Jhonatan Florez

Jhonatan Florez pochádza z Kolumbie a je jedným z mála juhoamerických športovcov, ktorým sa podarilo získať najvyššiu pozíciu v celosvetových súťažiach v disciplínach zoskoku s padákom, zoskok basejump a lietanie s wingsuit – okrídleným oblekom.

Jhonatan Florez

V roku 2012 sa mu podarilo pokoriť štyri svetové rekordy naraz počas jediného zoskoku z lietadla nad Kolumbiou. Skočil s kyslíkovou nádržou z výšky viac ako 11 tisíc metrov, kde bola teplota 45 stupňov pod bodom mrazu. V máji 2013 sa v tandeme s Belgičanom Cedricom Dumontom stal jedným z prvých dvoch ľudí, ktorí preleteli nad obrazcami na peruánskej pláni Nazca. 3. júla 2015 zomrel počas parašutistického cvičenia nad mestom Engelberg vo švajčiarskych Alpách.

Podieľal sa aj na výrobe filmu Bod zlomu, ktorý má premiéru 31. decembra 2015 a vyniká práve výnimočným zastúpením svetovej špičky adrenalínového športu. Film uvádza do slovenských kníh Bontonfilm a v 3D.

Jhonatan Florez

Oficiálne stránky: http://www.jhonathanflorez.com/
Twitter: https://twitter.com/florezair
Instagram: https://www.instagram.com/florezair/
Redbull stránky: http://www.redbull.com/us/en/adventure/athletes/1331623947319/jhonathan-florez
Foto: Twitter

Ohodnoť tento článok
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Upír z Nosferatu
Kultový horor Upír Nosferatu sa nakrúcal na Oravskom hrade

Mpemba efekt ochladenie
Mpembov jav (efekt): keď horúca voda zamrzne skôr ako studená

Donuts
Dunkin’ Donuts ako významná sieť šiškární a história

Zavrieť