ZN.SK
Pošta a jej úchvatná rýchlosť

List 1. triedou putoval 6 dní, výsmech slovenskej pošty

Ak už posielate list 1. triedou, robíte to preto, aby adresát získal konkrétnu zásielku čo najskôr. Pošta má však iný zámer a celé si to vysvetľuje inak.

Ak už posielate list 1. triedou, robíte to preto, aby adresát získal konkrétnu zásielku čo najskôr. Charakteristická modrá nálepka s označením 1. triedy na obálke má odosielateľa ubezpečiť, že zajtra maximálne pozajtra bude obálka doručená. Rovnako tak sa na to spoliehajú aj ďalší Slováci. Ich skúsenosti s rýchlosťou niektorých zatúlaných zásielok sme si žiaľ potvrdili aj na vlastnej koži.

Pošta a jej úchvatná rýchlosť

Neskoro

11. augusta odoslaná zásielka by mala doraziť 12. augusta. Ak sú v obálke lístky na premiéru očakávaného filmu premietaného 16. augusta, za normálnych okolností by ste mali krásne 4 či 3 dni rezervu. To, že zásielka poslaná z jednej mestskej časti Bratislavy do druhej mestskej časti Bratislavy má minimálne šance na vzdialenostné meškanie, je teraz vedľajšie. Keď však poštár dorazí a očakávaná zásielka sa objaví v schránke až 17. augusta prekvapivo až poobede, zostáva rozum stáť, ako vôbec môže fungovať tento systém. Dokonca aj zvyšok nájomníkov na okolí nedostal žiadnu poštu za celý týždeň. Nielen, že naša redakcia nebola súčasťou predpremiéry filmu, ktorého sme mediálnym partnerom, ale pokazila aj ďalšie aktivity spojené s lístkami. Je to smutné, ale spoliehať sa na slovenskú poštu v tomto prípade pri obyčajnom liste posielanom 1. triedou dopadlo tým takmer najhorším možným spôsobom. Celkom najhorší spôsob je, keď si lístky nechá poštárka a nedorazia vôbec.

Je to smutné, sme sklamaní. Z pošty opakovane.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu