ZN.SK
Kúpele Nimnica

Kúpele Nimnica a prírodný liečivý prameň B7

Kúpele Nimnica v Žilinskom kraji sa presadzujú v posledných rokoch ako vyhľadávané kúpele hlavne pre ženy. Liečia sa tu pacienti…

Kúpele Nimnica v Žilinskom kraji sa presadzujú v posledných rokoch ako vyhľadávané kúpele hlavne pre ženy. Liečia sa tu pooperačné stavy, dýchacie ťažkosti, aj ochorenia opornej sústavy a podobne. V samotnom kúpeľnom dome sa nachádza vlastný liečivý prameň, ktorý je súčasťou pitnej kúry. Možno budete mať cestu do Nimnice, do kúpeľov, nazriete do areálu a prídete na iné myšlienky v pokojnej prírodnej atmosfére a možno patríte medzi tých nadšencov, ktorí si radi zo svojich ciest odnášajú vo vlastných fľašiach načerpanú minerálnu vodu. Ak smerujete ku kúpeľnému komplexu, celkom na pravo, stále však nad hlavnou cestou, sa nachádza samostatná budova s vlastným zdrojom liečivej miestnej vody, ktorý je prístupný pre verejnosť.

Kúpele Nimnica

Vlastná zásoba prírodnej liečivej minerálky
Klasifikovaná ako prírodná liečivá mineralizovaná voda uhličitá, hydrogénuhličitanovo-sodná, jódová so zvýšeným obsahom hydrogén-uhličitanov, slabo kyslá, studená a hypotonická. Naozaj je chladnejšia než iné pramene. Má teplotu 12,7 °C a tečie pomalším prúdom. Označenie nesie ako Liečivý zdroj B7. Načerpané množstvo nie je kontrolované, samozrejme sa predpokladá, že má poslúžiť zdraviu a dobrej veci. Fľaša či dve sú celkom v poriadku. Viete, na čo je miestna voda najlepšia?

nimnica2

Jej liečivý účinok
Liečivý účinok má pri chorobách tráviaceho ústrojenstva, dýchacích ciest a poruchy látkovej výmeny. Vhodná je pre cukrovkárov, pri obezite a to najmä pre jej priaznivý účinok na žľazy s vnútorným vylučovaním. Neodporúča sa pre ľudí, ktorí trpia vysokým krvným tlakom, častými alebo aktuálnymi opuchmi a srdcovými alebo obličkovými poruchami.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu