ZN.SK

Knižná verzia relácie Od veci už v predaji a pokrstená zubami

Od veci je populárna rozhlasová šou na Rádio FM, tiež televízna relácia, ale už aj kniha. Do tejto podoby ju dostal Maroš Hečko a 12. 11. ju krstili zubami.

Hlasy z populárnej relácie Od veci na Rádiu FM 12. novembra oficiálne uviedli do života už aj knihu, ktorú zostavil hudobník a riaditeľ Rádia FM Maroš Hečko. Ten je mimochodom spoluautorom knižnej predlohy úspešného filmu Kandidát, no pre bežných konzumentov televíznej a internetovej zábavy budú známe najmä mená Juraj Šoko“ Tabaček, či Ludvik Bagín známy aj ako poštár z novšej Pošty pre teba. Kompletnú štvoricu zabávačov ešte tvoria Stano Staško a Tomáš Hudák, ktorí nechýbali rovnako tak ako autorka ilustrácii Ivana Šáteková. Spoločne uviedli ich knihu, ktorá je prepisom situácií z rozhlasovej verzie Od veci doplnená o ilustrácie a komixovo ladené obrázky, či celé strany.

Od veci krst knihy

Od veci je od veci

Úspešná šou svojmu úspechu vďačí za jednoduchosť a výbornú humornú obratnosť každého zo štvorice čoraz viac na seba podobných zarastených chlapíkov, ktorí bez akéhokoľvek scenára začnú debatu a dokážu tým baviť ľudí. Bez nejakého názoru si stoja za niečím, o čo sami v závere nie sú celkom presvedčení. O tom, ako obratní v tejto oblasti sú dokázali presvedčiť aj na samotnom krste prítomných ľudí, keď im moderátor večera načrtol tému „dieťa, ktoré nechce jesť“ a oni vytvorili scénu bez prípravy. Ako sám čitateľ pochopí, niektoré problémy sú naozaj od veci, no knižka má najmä pobaviť, čo sa jej aj darí.

odveci-krst-pantarhei

Krst zahryznutím

Kniha Od veci nepatrí medzi tie, ktoré niečím počas krstu polievali a tak knihu znehodnotili. Jej krst prebiehal tak, ako ešte žiaden iný krst zrejme neprebiehal. Jej pokrstenie prebiehalo zahryznutím sa do nej, čo bolo od veci presne tak, ako sa k názvu knihy patrí. Prvý do nej zahryzol autorov syn Vasiľ, po ňom Ludvík Bagín, no len čo si jeden z nich dal knihu pod pazuchu, ostatní už so zahryznutím zaváhali a tým to skončilo. Jedinečnú príležitosť zastihnúť všetkých štyroch postáv a autora spolu využilo niekoľko prítomných, ktorí si rovno kúpili vlastnú knihu a nechali si ju všetkými podpísať.
Zábavná kniha Od veci je už v predaji: http://www.bux.sk/knihy/258658-od-veci.html

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu