ZN.SK
Rytmus zomrel Dara dedí

Hoax: vraj Rytmus zomrel pri nehode a Dara Rolins dedí

Na Faceboku je zase neporiadok. Zašpinený priestor falošným hoaxom, ktorý tvrdí Rytmus zomrel a že Dara dedí milióny, zase vyvoláva viralitu.

Na Facebooku sa opäť čerti ženia. Šialenosti v podobe vírusovo-šíriacich podvodných správ o niekoho smrti nekončia. Tentoraz sa oživila už dávno známa kauza o smrti Rytmusa, Patrika Vrbovského. Ba dokonca si šialenci zobrali pôvodnú fotografiu zo slávneho Facebook vírusu a doplnili o ďalšiu fotografiu a text. Pochopiteľne nezomrel. Niekto však ťaží z toho, že ide o známu osobnosť a správy tohto typu sú mimoriadne atraktívne. Môže však ísť o príspevky, ktoré po kliknutí vyvolajú zdieľanie aj u vás. Príspevok s fingovanou fotografiou vyhlasuje, že Rytmus zahynul pri autonehode… po druhý krát. A Dara dedí 21 000 000 kč. Hoax samozrejme nezakladá na pravde a jediný dôvod, prečo si berie známe osobnosti „do úst“ je ich atraktivita a tá prináša viralitu, čiže lepšie šírenie.

Rytmus zomrel Dara dedí

Cieľom sú podivné stránky
Celý šíriaci sa príspevok na Facebooku smeruje na podivný článok a ešte podivnejší web bez výraznej histórie. Stránky neobsahujú žiaden kontakt a reálnu osobu, ktorá by za projektom stála. Príšerná úprava bez dizajnu a poriadku vo veľmi strohom amatérskom článku pripomína skôr freeblogový pokus pri zoznamovaní sa s prácou na internete na hodinách informatiky. Neznáme stránky sa neboja zverejniť niekoľko fotografii, ku ktorým sa viažu autorské práva a uvádzať Rytmusa ako obeť autonehody. Naopak v reklame na Facebooku, ktorá sa šíri medzi ľuďmi, je prezentovaná informácia, že Rytmus zomrel a Dara dedí niekoľko miliónov. Informácie sa tak líšia na oboch miestach a možno zámerne. Nebudeme viac riešiť. Podstatné totiž je to, čo prezentuje a láka na návštevu stránok.

Očividne tak ide o čierny marketing. Mimo získanie návštevnosti či zisku z reklamy je ťažké povedať, čo je hlavným dôvodom takéhoto počínania. Skôr je to úsmevné. Neodporúčame na podobné príspevky klikať a ak sa už stalo, skontrolujte si svoj Facebook, či nezobrazujete vo svojom mene príspevky aj komentáre k tomuto obrázku.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu