ZN.SK
Krst Knihy Juraj Slezáček

Kniha Juraja Slezáčka Ako sa stať celebritou je pokrstená

1. decembra sa stretlo viacero známych hereckých tvárí, aby uviedli do života knižku Juraja Slezáčka, významného herca SND, s názvom Ako sa stať celebritou…

1. decembra sa stretlo viacero známych hereckých tvárí, aby uviedli do života knižku Juraja Slezáčka, významného herca SND, ktorého si mladá generácia skôr pamätá ako „starého Blichára“ zo seriálu Panelák. Krst knihy Ako a stať celebritou, ktorú napísala zo spoločných rozhovorov novinárka Silvia Lispuchová, sa musel pre ťažký hercov zdravotný stav zaobísť bez neho. No z úcty k hercovi sa na krste zúčastnilo viacero jeho hereckých kolegov. Medzi prvými tvárami, ktoré sa v tento večer objavili, bol Andy Kraus, ktorý si zaspomínal na začiatky, kedy herca oslovil s úlohou pre seriál Panelák. Na pódiu priniesla vlastný príhovor herečka Zdena Studenková, no prítomní boli aj ďalší herci ako Oldo Hlaváček, dôležitý Ján Koleník, František Kovár, Mária Kraľovičová, Kamila Magálová a ďalší.

Juraj Slezáček, ako sa stať celebritou

Juraj Slezáček, ako sa stať celebritou

Knihu krstili drobnými psími maškrtami, pričom z pôvodného jedného krstného otca bolo zrazu viac. Oproti iným krstom tento konkrétny zaujal veľký počet médií a televízia JOJ na krste zmobilizovala všetkých krstných rodičov do jedného pozdravu smerom k objektívu. Kým niektorých hercov čakali herecké povinnosti a večerné predstavenia, medzi hosťami zostali Ján Koleník a Oldo Hlaváček, ktorí venovali médiám čas na rozhovor. Veľmi príjemná bola pani Kraľovičová, ktorá je stálicou SND s neuveriteľnou energiou a úsmevom, schopná rozdávať túto silu aj ostatným.

Juraj Slezáček, ako sa stať celebritou

Kniha Juraja Slezáčka

V knihe sa na úvod dozvedáme to, čo je aktuálne. Herec ako prvé spomína na zásadný zvrat, na zistenie, že sa ho týka rakovina viac, ako by chcel. Spomína tiež prípravok, ktorý vraj vyliečil Fidela Castra z rakoviny a máme naň svoj názor, ktorý mu žiaľ nepomohol rovnako, ako mnohým iným. Napriek ťažkej chorobe však ani na začiatku a ani neskôr nestráca nadhľad a dávku humoru, občas až skepticizmus, ktorý však k jeho osobe patrí. Knižka začína v súčasnosti, prekračuje však do jeho hereckých začiatkov a je tak sondou do súkromia, do mladosti, manželstva, do profesie herca aj profesora.

Krst Knihy Juraj Slezáček

Čitateľa obohatia detaily z jeho života, ale tiež fotografie, častokrát zo známych divadelných hier a tiež filmov. V druhej polovici knihy sa nachádza niekoľko strán lesklých farebných fotografií, hoci v celej knihe sú pravidelne umiestňované čiernobiele snímky. V knihe približuje viacero príbehov, zážitkov, neraz týkajúcich sa aj iných hereckých kolegov. Veď niektorí z nich prišli práve na krst, aby boli súčasťou tohto uvedenia, ak už sám autor nemôže. Večer bol tak aj emotívny, najmä pre fanúšikov významného herca.

Juraj Slezáček, ako sa stať celebritou

Herec Juraj Slezáček

Juraj Slezáček sa narodil 14. Januára 1943, je významným hercom Slovenského národného divadla a na doskách, ktoré znamenajú svet strávil 5 desaťročí. Učil na Vysokej škole múzických umení a dve funkčné obdobia bol dokonca dekanom fakulty. Účinkoval s mnohými známymi hercami, bol spolužiakom Michala Dočolomanského a mnohých ďalších. Poznajú ho v Ružinove, kde býva, ako príjemného pána večne chodiaceho so psom na prechádzku, ale aj v Piešťanoch, ktoré tak rád navštevuje, podobne ako jeho otec. Zaujímavosťou je, že kniha je veľmi žiadanou, hoci je v predaji len dva dni.

foto: © redakcia, kniha je v predaji na bux.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu