ZN.SK
Elektrický kočík cybex

Jediný elektrokočík na svete: viac oddychu pre dieťa aj rodiča

Značka Cybex sa najnovšie môže pýšiť jediným kočíkom s inteligentným pohonom na trhu. Ide o elektrokočík e-Priam, ktorý je v súčasnosti jediným svojho druhu.

Kočíky Cybex nepochybne patria k tým, ktoré zaručujú overenú kvalitu. Ich ponuka vždy ide svojimi produktami krok vpred. Kočíky spoločnosti Cybex si obľúbili aj mnohé svetové celebrity, ako Keira Knightly, Katy Perry či Gwen Stefani. Ten elektrický ale predstavuje už trochu iný level kočíkov, keďže ponúka niečo navyše.

Vznik elektrokočíka značky Cybex

Značka Cybex sa najnovšie môže pýšiť jediným kočíkom s inteligentným pohonom na trhu. Ide o elektrokočík e-Priam, ktorý je v súčasnosti jediným svojho druhu. Spoločnosť Cybex, ktorá bola založená českým rodákom Martinom Pošom, je vo výrobe elektrických kočíkov svetovým monopolom. Vývoju kočíka s elektrickým pohonom sa venovala aj nemecká spoločnosť Bosch, v spolupráci so švédskym výrobcom detského tovaru Emmaljunga, no v minulom roku oznámila pozastavenie celej tejto divízie. „Keď sme pred šiestimi rokmi sedeli nad prvými návrhmi e-Priamu, ani vo sne by nás nenapadlo, že budeme v tomto segmente jediní úspešní.

Elektrický kočík cybex

Technológie dokážu byť dnešným rodičom nesmierne nápomocné, ale keď sa jedná o elektrokočík, museli sme nad ním premýšľať ako nad luxusným elektromobilom – aby mal predovšetkým do najmenšieho detailu vyladené bezpečnostné systémy, ale zároveň bol praktický a zapadal do životného štýlu náročných zákazníkov. Čo bola veľká výzva,“ uviedol zakladateľ spoločnosti CYBEX a CEO nadnárodného holdingu Goodbaby International, Martin Poš. Spočiatku spoločnosť Cybex zvažovala spoluprácu so spoločnosťou Bosch, nakoniec sa na vývoji elektrokočíka rozhodla  pracovať samostatne.

Ako uvádza magazín Childhood Business, práve toto rozhodnutie s rýchlosťou vývoja a okamžitým uvedením na trh pomohlo značke CYBEX ovládnuť oblasť elektrických kočíkov, potvrdiť svoju pozíciu vedúceho lídra inovácií a oproti konkurencii to navyše zvládnuť s relatívne nižšími nákladmi. Práve tieto okolnosti napokon viedli Bosch k ukončeniu svojej divízie v tejto oblasti. Výnimočný výsledok práce inžinierov spoločnosti CYBEX bol predstavený na najväčšom európskom veľtrhu detského tovaru Kind & Jugend v Kolíne nad Rýnom v Nemecku v roku 2018. Elektrokočík k svojim prvým zákazníkom putoval v roku 2019 a v súčasnosti  je na trhu jeho nový, vylepšený model.

Cybex e-Priam a jeho highligty

Cybex e-Priam prekvapí hneď niekoľkými vychytávkami elektrokočíka – vyniká perfektným spracovaním, diskrétnou integráciou do podvozku aj aplikáciou pre ovládanie na diaľku.  Po rôznych povrchoch (lesné cesty, dlažobné kocky…) ide ako po hladkom povrchu, pomôže pri tlačení do kopca, naopak, pri ceste z kopca pribrzdí. Model má vyššie posadenú korbu, čo zaručí väčší komfort zo strany rodičov. Tí môžu využívať aj novú, aktualizovanú aplikáciu, vďaka ktorej je možné nastaviť napríklad automatické hojdanie bez udržania rukoväte.

Z modelu Priam vznikol nový e-Priam

Vzniku inovatívneho riešenia zabudovaného do vlajkového modelu Priam – elektrokočíka Cybex e-Priam, predchádzali dlhé roky výskumu a vývoja, predovšetkým inteligentného systému senzorov.

Elektrický kočík cybex

Inteligentný systém kočíka sa deaktivuje a reaktivovuje stlačením tlačidla. Cybex e-Priam má senzor, ktorý je šikovne zabudovaný v madle kočiara. Vďaka nemu rozpozná  tlak vyvíjaný pri výstupe nahor, čím sa následne spustí šikovný systém Smart Uphill Assist. Pri tlačení kočiara má takto rodič presne taký istý pocit, akoby tlačil kočík po rovnom povrchu, a to pri rôznej váhe dieťaťa či nákladu v košíku pod kočíkom. Podobne funguje aj systém Smart Downhill Assist aj  pri zostupe z kopca, kedy sa aktivuje systém brzdenia. Systém dokáže kočík aj zastaviť, a to v prípade, že by pri zostupe z kopca rodič rukoväť pustil. Okrem toho, systém rozpozná aj zložitejší terén, ktorý pomôže zvládnuť dlažobné kocky, trávnatý terén, poľnú cestu, dokonca aj sneh.

Ďalšie zaujímavé vychytávky

Batéria kočíka e-Priam vydrží 2 – 3 dni pri maximálnej náloži 23 kg. Dobíjanie kočíka prebieha zapojením do štandardnej zásuvky a trvá približne 3,5 hodiny. Rodič stav batérie zistí podľa indikátora na zadnej osi kočíka, v ktorej je batéria zabudovaná.

Kočík má vymeniteľné poťahy dostupné v rôznych farebných prevedeniach podvozku. Vďaka tomu je z neho možné vytvoriť stovku módnych kombinácií pre každú príležitosť podľa vkusu rodičov.

Aplikácia e-Priam

Ku kočíku Cybex e- Priam bola vyvinutá aj špeciálna aplikácia e-PRIAM, ktorá je na stiahnutie pre iOS aj Android. Pomocou nej je možné aktivovať funkciu hojdania v 3 rôznych intenzitách, zvoliť mieru podpory chytrých asistentov a mnoho ďalších funkcíí.

Kočík Cybex e-Priam je možné otestovať vo vlajkovej predajni Cybex na Širokej ulici č. 15 v Prahe. Kočík je v predaji u všetkých autorizovaných predajcov CYBEX v Českej republike aj na Slovensku.

Mohlo by zaujímať tiež:


Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu